Megasonex M8 - szczoteczka ultradźwiękowa (soniczna) dla osób z poważnymi problemami z dziąsłami

 • Najnowszy rodzaj szczoteczki sonicznej wykorzystującej "terapeutyczne" ultradźwięki. Szczoteczka Megasonex nie usuwa nalotu poprzez mechaniczne ścieranie, lecz poprzez działanie wytwarzanych fal ultradźwiękowych.
 • Megasonex M8 - szczoteczka ultradźwiękowa (soniczna) dla osób z poważnymi problemami z dziąsłami
 • Megasonex M8 - szczoteczka ultradźwiękowa (soniczna) dla osób z poważnymi problemami z dziąsłami
Producent: MEGASONEX
Kod produktu: M8
Gwarancja: 24 miesięcy
599,99 zł
569,99 zł
/ szt.
Oszczędzasz 5% (30,00 zł).

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność

Megasonex M8

Szczoteczka ultradźwiękowa (soniczna) o działaniu terapeutycznym, zalecana dla osób z paradontozą i stanami zapalnymi dziąseł

Nadszedł czas na nową generację ultradźwiękowych szczoteczek do zębów!

Przedstawiamy Państwu ultradźwiękową szczoteczkę do zębów MEGASONEX, która poprzez zastosowanie technologii fal ultradźwiękowych, nie usuwa nalotu poprzez mechaniczne ścieranie, lecz za pomocą działania ultradźwięków rozbijających tworzącą się na zębach płytkę nazębną. Efekt ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki wykorzystaniu specjalnego kryształu MEGACRYSTAL umieszczonego w główce szczoteczki, który wprawiony w ruch wytwarza fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 Mhz = 1.600.000 Hz. Częstotliwość ta odpowiada aż 96.000.000 pulsacji na minutę i jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych oraz sonicznych szczoteczek do zębów. Typowe szczoteczki soniczne wprawiają główkę szczoteczki w ruch od 15 000 do 40 000 ruchów na minutę (od 250 do 666 Hz). Częstotliwość ta jest więc niższa od tej wykorzystywanej w szczoteczce MEGASONEX uśredniając aż 4 800 razy!

Zasada działania szczoteczki ultradźwiękowej:

Ultradźwięk to dźwięk o częstotliwości tak wysokiej, że ludzkie ucho przestaje na nie reagować. Dlatego też fale emitowane przez szczoteczkę MEGASONEX nie są dla nas słyszalne. Zastosowana w naszej szczoteczce częstotliwość fal ultradźwiękowych jest całkowicie bezpieczna i została dopuszczona do użytku domowego przez amerykańską FDA już ponad 20 lat temu. 

O jej bezpieczeństwie najlepiej świadczy fakt, że lekarze od wielu lat używają tej lub podobnych częstotliwości fal dźwiękowych do leczenia uszkodzonych i złamanych kości oraz ran skóry. Właśnie ze względu na zastosowanie częstotliwość 1,6 Mhz potocznie nazywana jest „terapeutyczną”. Dla nas najważniejsze jest jednak to, że fale dźwiękowe o tej częstotliwości mają również działanie antybakteryjne. Po uruchomieniu, znajdujący się w główce szczoteczki kryształ MEGACRYSTAL wytwarza fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 miliona drgań na sekundę (wielokrotnie wyższej niż wykorzystywana w popularnych szczoteczkach sonicznych). Jak pokazują wyniki badań, częstotliwość terapeutyczna fal dźwiękowych niszczy znajdujące się w jamie ustnej złe bakterie, nie tylko poprzez rozrywanie istniejących pomiędzy nimi połączeń, ale także niszczenie powierzchni ich komórek. Efekt ten osiągany jest już w momencie, gdy zęby znajdują się w odległości 5 mm od powierzchni włosia szczoteczki.
działanie ultradźwięków w szczoteczce na bakterie
Rys. Łańcuchy bakterii przed (lewy) i po (prawy) działaniu ULTRADŹWIĘKÓW.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Medycyny i Stomatologii w Tokyo potwierdziło znakomite własności ultradźwięków. Bakterie Streptococcus odpowiedzialne za tworzenie się płytki nazębnej, zostały wystawione na działanie fal ultradźwiękowych o częstotliwości 1,6 Mhz (96.000.000 pulsacji na minutę). W wyniku tego działania łańcuchy bakterii zostały rozerwane, czyniąc je w efekcie nieszkodliwymi. Badanie zostało przeprowadzone na oryginalnej wersji szczoteczki Ultima, która nie wytwarzała podczas badania żadnych dodatkowych ruchów sonicznych. Badanie zostało opublikowane w magazynie „Japanese Journal of Conservative Dentistry”, Vol. 42, No. 2, 1999. Rys. Działanie ULTRADŹWIĘKÓW.

Korzyści ze stosowania szczoteczki ultradźwiękowej:

1. MEGASONEX, dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej, pozwala na bardzo delikatne czyszczenie. Dzięki temu unikamy ścierania się szkliwa oraz podrażnień dziąseł, które mogą pojawić się przy korzystaniu z manualnych i elektrycznych szczoteczek do zębów.

2. Pozwala na dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych obszarów jamy ustnej. Emitowane przez szczoteczkę ultradźwięki docierają zarówno w przestrzenie międzyzębowe, jak i poniżej linii dziąseł. Z tego względu MEGASONEX znakomicie sprawdza się w przypadku osób z aparatami ortodontycznymi, wieloma wypełnieniami, licówkami czy wszczepionymi implantami.

3. Bakterie tworzące płytkę nazębną zbierają się na zębach zarówno powyżej jak i poniżej linii dziąseł. Fale ultradźwiękowe w odróżnieniu od tradycyjnych szczoteczek do zębów, pozwalają na eliminację bakterii znajdujących nawet do 5 mm poniżej linii dziąsła.

4. Podczas mycia, fale ultradźwiękowe wywierają pozytywny wpływ na dziąsła, poprawiając krwiobieg w naczyniach krwionośnych jamy ustnej poprzez delikatny masaż poddanych falom ultradźwiękowych powierzchni tkanek.

5. Regularne czyszczenie zębów szczoteczką MEGASONEX zapewnia uczucie świeżości i czystości.

W celu uniknięcia ścierania powierzchni szkliwa czy uszkodzeń dziąseł, większość stomatologów zaleca swoim pacjentom stosowanie miękkich szczoteczek do zębów. Dzięki unikalnym rozwiązaniom szczoteczka MEGASONEX jest idealnym wyborem w przypadku pacjentów z wrażliwymi dziąsłami czy wymagającymi bardzo dokładnego czyszczenia. Nasza szczoteczka, w odróżnieniu od konkurencyjnych produktów, może być naprawdę miękka i delikatna, ponieważ całą „brudną robotę” wykonują za nią emitowane ultradźwięki. Wibracje mechaniczne są co najmniej dwukrotnie mniejsze niż w przypadku konkurencyjnych szczoteczek. MEGASONEX to obecnie jedyne dostępne urządzenie do usuwania płytki nazębnej, łączące działanie fal ultradźwiękowych wraz z ruchami sonicznymi szczoteczki, powszechnie stosowanymi w konwencjonalnych szczoteczkach elektrycznych.

Szczoteczka posiada 3 tryby pracy:

 • NORMALNY - 18 000 wibracji na minutę + ULTRADŹWIĘKI
 • DELIKATNY - 9 000 wibracji na minutę + ULTRADŹWIĘKI
 • BEZ RUCHU - brak wibracji, TYLKO ULTRADŹWIĘKI

Zestaw zawiera:

 • 1 szczoteczkę MEGASONEX
 • 2 końcówki wymienne: miękka i średnią
 • ładowarkę indukcyjną 12V
 • zasilacz do ładowarki (100-240V)
 • etui podróżne
 • instrukcję w języku polskim i angielskim

Szczoteczka objęta jest dwuletnią gwarancją producenta/dystrybutora.

Szczoteczka ultradźwiękowa Megasonex

Parametry techniczne:
Dane techniczne
Nr fabryczny:
Numer fabryczny produktu
M8
Tryby pracy:
Normalny
,
Delikatny
,
Bez ruchu
Ruchy czyszczące/min:

Wartość ta oznacza ile pulsacji podczas pracy wykonuje włosie szczoteczki w ciągu minuty.

96000000
Ilość końcówek do szczoteczki:

Ilość końcówek do szczoteczki (jeżeli wystepuje w zestawie).

2
Kompatybilne końcówki:
Końcówki pasujące do szczoteczki
Wszystkie końcówki Megasonex
Czujnik siły nacisku:

Czujnik siły nacisku informuje nas, że za mocno lub za słabo dociskamy głowicę do zębów w trakcie mycia

Nie
Rodzaj wtyczki / napięcie znamionowe:
Rodzaj wtyczki ładowarki oraz napięcia w jakich ładowarka może pracować
Euro / 100-240V
Gwarancja:
Długość gwarancji
24 miesiące
Zawartość zestawu
Końcówki w zestawie:
końcówka miękka Megasonex 1 szt.
,
końcówka średnia Megasonex 1 szt.
Etui podróżne:
Tak
Ładowarka:
Tak
Inni klienci pytali o:

Witam serdecznie,

korzystając ze szczoteczek ultradźwiękowych bądź sonicznych można stosować dowolne pasty do zębów, jednak zdecydowanie polecamy pasty lepszej jakości, nie zawierające szkodliwych składników (takich jak SLS) o zdecydowanie skuteczniejszym działaniu oraz mniejszym współczynniku ścieralności szkliwa (RDA). Posiadamy szeroki asortyment takich past do zębów, do których przesyłam odpowiedniego linka:

http://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Pasty-do-zebow-153.html

Pozdrawiam

Załucki Andrzej

Domowystomatolog.pl

Witam

Przykro mi, że taka sytuacja ma miejsce. Szczoteczka powinna po naładowaniu działać około 2 tygodnie. Jeżeli jest nowa i działa krócej należy szczoteczkę oddać do serwisu. W przypadku szczoteczki Megsonex jest tylko jeden serwis ARS DENTAL,  tel.: (22) 617-81-05, info(a)arsdental.pl. Proszę się z nimi skontaktować a oni poprowadzą już całą drogę serwisową.
Pragnę również zaznaczyć, że szczoteczki Megasonex bardzo rzadko się psują i tego typu sytuacja jest naprawdę wyjątkowa.
Pozdrawiam
Michał 

Dzień dobry
Gwarancja na szczoteczki ultradźwiękowe Megasonex udzielana jest na dwa lata.
Co do stwierdzenia samego działania ultradźwięków to niestety ich nie widać, nie słychać i nie czuć. Trzeba mieć specjalistyczne urządzenia laboratoryjne aby sprawdzić czy szczoteczka emituje ultradźwięki. W przypadku wątpliwości można wysłać szczoteczkę do serwisu gwarancyjnego aby to sprawdził.
Pzodrawiam

Nie ma limitów wiekowych dla szczoteczki Megasonex .

Zadaj pytanie

24 miesięcy - Gwarancja udzielana przez producenta na okres 24 miesięcy.

Szczoteczki ultradźwiękowe Megasonex obięte są dwuletnią gwarancją dystrybutora.
Serwis szczoteczek znajduje się w Warszawie

ARS Dental sp. z o.o.
ul. Środkowa 1
03-430 Warszawa
tel. 22 617-81-05
kom. 690-611-337


Wraz z uszkodzoną szczoteczką należy dołączyć dowód zakupu, krótką informację o awarii oraz adres zwrotny wraz z telefonem kontaktowym.
Jeżeli awaria dotyczy procesu ładowania szczoteczki należy przekazać do serwisu również ładowarkę

Opinie naszych klientów
5/5
SEBASTIAN, ZŁOTORYJA
Nie wiem jeszcze bo to prezent i będzie wiadomo za kilka dni :) Ale opakowanie obiecujące :)
5/5
Marian, Gdańsk
szczoteczka jak na razie funkcjonuje świetnie
5/5
Kamil, Warszawa
Szczoteczkę Megasonex stosuję od kilku dni, ale już widzę, że czyści zęby pomimo tego, że od niedawna mam założony stały aparat na zęby i że nie szoruję nią jak zwykłą czy elektryczną. Wystarczą ruchy wymiatające i zęby są umyte :) Czy czyści lepiej? Wydaje mi się, że tak, ale jeszcze trochę za krótko ją stosuję, by móc być pewnym na 100% Szczoteczka nie jest tania, ale moim zdaniem warta swoich pieniędzy.
5/5
Joanna, Białystok
Szczoteczka rewelacyjnie czyści zęby. Jej atutem jest czujnik nacisku, który przy najmniejszym nacisku wyłącza szczoteczkę, a więc nie uszkadza szkliwa. Na początku trudno się przyzwyczaić, że bez szorowania, uzębienie jest czyste. Myślę, że na dalsze efekty np. poprawa stanu dziąseł, trzeba będzie trochę poczekać. Poza tym szczoteczka ma ładny wygląd i wygodny kształt. Polecam wszystkim, warto zainwestować w ten produkt. Pozdrawiam, Joanna.
5/5
Jarosław, Jabłonna
Witam! Szczoteczkę Megasonex stosuję niecały tydzień. Jest prosta w obsłudze. Najważniejsze jednak , że swietnie oczyszcza zęby! Mój stomatolog przyznał mi , że na szkoleniach o niej dowiedział sie o niej. Podałem mu adres sklepu, bo też jest zainteresowany jej zakupem :-) Ja ją kupiłem ze względu na tendencję tworzenia się na moich zębach kamienia nazębnego . Wcześniej używałem szczoteczki Brauna/też soniczna/. Ta szczoteczka Megasonex jest o wiele dokładniejsza w czyszczeniu zębów. Produkt godny polecenia. Pozdrawiam, Adam :-)
5/5
Urszula, Tychy
Stosuję szczoteczkę dopiero kilka dni ale jest dokładnie taka, jak się spodziewałam. Zęby są gładziutkie a mycie przyjemne.
5/5
Artur, Dobroszyce
Cięzko coś powiedzieć gdyż mam szczotkę Megasonex od 2 dni ale uczucie podczas mycia jest kosmiczne no i efekt oczyszczania oczywiście zauważalny. Ultradzwięki stosuje w gabinecie więc myślę że to naprawę mogą być szczoteczki przyszłości. Pomysł bardzo ciekawy i polecam wypróbować. -dentysta
5/5

Poradnik

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?Soniczne szczoteczki do zębów to w tym momencie największy i najpopularniejszy segment szczoteczek do zębów. Oferta tych szczoteczek cały czas rośnie, a producenci oferują kolejne ciekawe modele. Nasz ekspert chętnie przedstawi argumenty za wyborem szczoteczki sonicznej.

Szczoteczka soniczna czy ultradźwiękowa?

Szczoteczka soniczna czy ultradźwiękowa?

Jakie są główne różnice pomiędzy szczoteczkami sonicznymi i szczoteczkami ultradźwiękowymi? Które będą najlepsze do codziennej higieny jamy ustnej? Który rodzaj szczoteczek sprawdzi się lepiej przy poważnych stanach zapalnych? Nasz ekspert pomoże dokonać odpowiedniego wyboru.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 1000 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-07-30
Szybko i sprawnie, wyczerpuje znamiona oceny bardzo dobrej w moim dzienniczku :)
2020-08-02
Szybka dostawa
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel