🚚 Dostawa powyżej 150 zł za 6,99 PLN | Darmowa dostawa od 400 zł.| Zamów do godz. 13 -> Wysyłka tego samego dnia

Szczoteczki elektryczne

( ilość produktów: 7 )

Szczotkowanie zębów to podstawowy zabieg higieniczny pomagający w oczyszczeniu jamy ustnej z resztek pokarmów oraz innych osadów, a tym samym chroniący zęby i dziąsła przed szeregiem zagrożeń. Do mycia zębów wykorzystuje się dziś zarówno klasyczne szczoteczki manualne, jak i nowoczesne szczoteczki elektryczne zasilane bateriami lub wbudowanymi w nie akumulatorami. W tym miejscu znajdziesz wiele ich wersji. Zapoznaj się z pełną listą dostępnych urządzeń i zamów model o potrzebnych funkcjach.

Poznaj budowę szczoteczki elektrycznej

Szczoteczki elektryczne to proste i niewielkie urządzenia, które wspomagają codzienne mycie zębów. Nowoczesna szczoteczka elektryczna składa się z kilku części – stałych oraz wymiennych. Typowe urządzenie tego typu wyposażone jest w:

  • ergonomiczny korpus – jest to część szczoteczki, którą łapiemy w dłoń podczas zabiegu mycia zębów. Warto wiedzieć, że ta niewielka obudowa, ukształtowana, by móc wygodnie manewrować szczoteczką, mieści w sobie silniczek oraz cały osprzęt technologiczny urządzenia,
  • wymienną końcówkę – element zakończony szczoteczką, którą wykorzystuje się do mycia zębów,
  • panel sterowania – na korpusie urządzenia umieszczone są różnego rodzaju przyciski, włączniki i regulatory, niekiedy również kolorowe diody,
  • akumulator lub baterie – w urządzeniach bezprzewodowych we wnętrzu korpusu umieszczony jest akumulator, choć niektóre modele zasilane są również tradycyjnymi, wymiennymi bateriami,
  • ładowarkę/stojak – do uzupełniania energii w akumulatorze stosuje się dedykowane urządzeniu ładowarki. Zwykle pełnią one również funkcję eleganckiego stojaka przeznaczonego do przechowywania szczoteczki w łazience.

Niemal każda profesjonalna szczoteczka elektryczna do zębów wyposażona jest również w sygnalizator czasu mycia zębów, a niektóre modele także w czujnik siły nacisku, co pomaga chronić dziąsła przed bolesnymi podrażnieniami.

Jak działa szczoteczka elektryczna?

Wyposażone w ruchomą, odpowiednio wyprofilowaną końcówkę, zakończoną elastycznym włosiem, elektryczne szczoteczki do zębów to nowoczesny sprzęt dedykowany codziennym zabiegom higienicznym, będący doskonałą alternatywą dla tradycyjnych szczoteczek manualnych.

Podczas mycia zębów szczoteczką manualną skuteczność zabiegu zależy nie tylko od dokładności, ale i od szybkości naszych ruchów. Szczoteczki elektryczne eliminują ten problem, bo myją zęby automatycznie. Użytkownik musi jedynie pamiętać o powolnym przesuwaniu końcówki po łukach zębowych, tak by włosie mogło dotrzeć i oczyścić każdy z zębów.

Istotą działania nowoczesnych szczoteczek z zasilaniem elektrycznym są wymienne końcówki, które po uruchomieniu urządzenia wykonują delikatne ruchy rotacyjne z szybkością oscylującą w granicach maksymalnie 10500 ruchów na minutę. To największy atut tego typu sprzętu i coś, co w zasadniczy sposób odróżnia go od szczoteczek typu tradycyjnego.

Dzięki dużej liczbie obrotów szczoteczki elektryczne są znacznie skuteczniejsze w działaniu od modeli manualnych. Poza tym dokładne oczyszczenie zębów zajmuje im zdecydowanie mniej czasu. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz m.in. oryginalne szczoteczki elektryczne Oral-B w wersjach dla dorosłych i dzieci, wykonujące od 5600 do 10500 rotacji na minutę.

Dlaczego szczoteczka elektryczna jest lepsza od manualnej?

Celem szczotkowania zębów jest oczyszczenie jamy ustnej z zalegających w jej wnętrzu resztek pokarmów oraz różnego rodzaju osadów, które stanowią pożywkę dla chorobotwórczych bakterii. Systematyczne i prawidłowe szczotkowanie zębów zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy, chroni przed szybkim odkładaniem się płytki nazębnej, minimalizuje ryzyko stanów zapalnych i chorób dziąseł, dba o świeży oddech i naturalny kolor zębów, usuwając z ich powierzchni przebarwienia od kawy, papierosów czy koloryzujących zęby produktów spożywczych.

Podstawowym narzędziem do szczotkowania są manualne szczoteczki do zębów. Na włosie szczoteczki nakłada się niewielką ilość pasty i ruchami posuwisto-zwrotnymi, rotacyjnymi i wymiatającymi myje się każdą ćwiartkę zębów. Na podobnej zasadzie działają również szczoteczki elektryczne. Różnica polega na zastosowaniu innego typu końcówki z włosiem (zamiast podłużnej końcówki jest ona zwykle okrągła) i wykonywanych przez nią ruchach, co zwiększa skuteczność ich działania.

Mycie zębów szczoteczką elektryczną jest niezwykle dokładne, ze względu na wykonywane przez nie ruchy rotacyjne o dużej częstotliwości. Profesjonalna szczoteczka elektryczna do zębów może wykonywać od kilku do nawet kilkunastu tysięcy takich ruchów na minutę. W przypadku szczoteczki manualnej maksymalna szybkość mycia zębów ogranicza się zaledwie do kilkuset ruchów, zwykle jest ich jednak znacznie mniej.

Ze względu na dużą liczbę automatycznych ruchów, jakie wykonuje szczoteczka elektryczna, efektywność jej działania jest znacznie większa niż szczoteczki manualnej. Dzięki temu w ciągu zalecanych przez stomatologów dwóch minut mycia zębów, przy pomocy takiej szczoteczki zęby doczyścisz znacznie skuteczniej, usuwając z ich powierzchni nie tylko sprzyjające rozwojowi bakterii osady, ale także płytkę nazębną czy nieestetyczne przebarwienia.

Nowoczesne szczoteczki elektryczne często wyposażone są również w dodatkowe funkcje, które wpływają na poprawę efektywności i komfortu mycia zębów. Standardowym rozwiązaniem stosowanym w tego typu urządzeniach jest m.in. timer, który odmierza czas potrzebny do prawidłowego oczyszczenia wszystkich zębów. W sygnalizator czasu mycia zębów wyposażone są m.in. oferowane przez nasz internetowy sklep stomatologiczny, wygodne w obsłudze szczoteczki elektryczne dla dzieci. To urządzenia zdobione postaciami z popularnych wśród dzieci bajek, lekkie i odpowiednio wyprofilowane, przystosowane do szczególnych potrzeb młodszych odbiorców.

Jak używać szczoteczki elektrycznej?

Prawidłowe i systematyczne szczotkowanie zębów to klucz, by zachować je w zdrowiu przez możliwie długi czas. Zalecany przez stomatologów jednostkowy czas mycia zębów to około 2 minuty, przy czym należy pamiętać, by poświęcić taką samą uwagę wszystkim zębom. Najlepiej zęby myć łukami, każdą ćwiartkę osobno przez około 30 sekund. Dzięki temu czyścisz całą ich powierzchnię, a nie tylko to, co widoczne. Jak zatem prawidłowo używać szczoteczki elektrycznej? Stosuj się do kilku prostych punktów:

  • nałóż niewielką ilość pasty,
  • delikatnie przyłóż końcówkę z włosiem do zębów,
  • uruchom urządzenie,
  • powoli przesuwaj końcówką po górnym i dolnym łuku zębowym, zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz, tak, by doczyścić każdy ząb z osobna dookoła,
  • szczoteczka poinformuje Cię o czasie wykonywanego zabiegu higienicznego – nie musisz martwić się, że myjesz zęby zbyt krótko.

Zęby powinno się szczotkować minimum dwa razy dziennie, rano i wieczorem, a najlepiej po każdym posiłku. Odpowiednia higiena jamy ustnej pomaga eliminować płytkę nazębną, która przyczynia się do zwiększenia ryzyka wystąpienia próchnicy i chorób dziąseł, takich jak paradontoza.

Warto pamiętać, że podobnie jak włosie w szczoteczkach manualnych, również w elektrycznych modelach końcówki do szczoteczek stopniowo się zużywają i co pewien czas należy wymieniać je na nowe. Każdy producent ma w tym zakresie własne zalecenia. Standardowo przyjmuje się jednak, że przy regularnym szczotkowaniu zębów końcówkę należy wymieniać co trzy miesiące.

Oczywiście, jeśli szczoteczki elektryczne są używane częściej, ich końcówki mogą zużyć się szybciej. Należy zatem obserwować stan włosia i w razie potrzeby zużytą końcówkę zastąpić nową. Eksperci ds. higieny jamy ustnej zalecają wymianę końcówek w przypadku przejścia infekcji jamy ustnej, a także po zakończonym leczeniu przeziębienia lub choroby infekcyjnej dróg oddechowych.

Osoby używające szczoteczek elektrycznych powinny pamiętać również o konieczności systematycznego ładowania ich akumulatorów. W ofercie naszego sklepu znajdziesz estetyczne modele szczoteczek z ładowarkami. Taka ładowarka może pełnić funkcję stojaka, jeśli jest odłączona od sieci elektrycznej. Ładowanie szczoteczki powinno jednak odbywać się dopiero po tym, gdy urządzenie poinformuje o niskim poziomie energii – wówczas wystarczy podłączyć ładowarkę do prądu, a pozostawiona na niej szczoteczka zostanie ponownie zasilona.

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?

Na rynku wyrobów stomatologicznych znajdziesz dziesiątki modeli elektrycznych szczoteczek do zębów dedykowanych dzieciom i dorosłym, wyposażonych w różne tryby pracy i funkcje. W naszym sklepie znajdziesz zarówno podróżne szczoteczki elektryczne na zwykłe baterie, jak i wyposażone w pojemne akumulatory modele do użytku codziennego, dla młodszych i starszych odbiorców.

Do dyspozycji naszych klientów przygotowaliśmy kolorowe, odpowiednio wyprofilowane szczoteczki dziecięce oraz wygodne w obsłudze urządzenia dla dorosłych. Korzystając z oferty naszego sklepu, możesz zatem zamówić model szczoteczki dostosowany zarówno do wieku przyszłego użytkownika, jak i jego specyficznych potrzeb.

Dostępne w naszej ofercie oryginalne szczoteczki elektryczne takich marek jak Oral-B to niezawodny w działaniu sprzęt o potwierdzonej, wysokiej skuteczności działania. Możesz sięgnąć po szczoteczkę wykonującą od 5600 do 10500 obrotów na minutę, z funkcją sygnalizacji czasu mycia zębów, ładowarką i zapasową końcówką.

Oczywiście w sklepie domowystomatolog.pl znajdziesz również unowocześnione wersje tego typu sprzętu, czyli szczoteczki soniczne. To urządzenia, które prócz ruchów rotacyjnych, emitują również pulsacje o dużej częstotliwości, co sprzyja tworzeniu tysięcy drobnych bąbelków wnikających w szczeliny międzyzębowe, czyli w miejsca, do których włosie szczoteczki nie ma dostępu.

Jeżeli szukasz dobrej jakości szczoteczki dla małego dziecka, polecanym wyborem może być szczoteczka elektryczna w wersji z grafiką Auta lub Księżniki. Wybierz modele z akumulatorem zapewniającym możliwość mycia zębów przez pięć dni na jednym ładowaniu, wyposażone w sygnalizator czasu mycia zębów, funkcję Clean i wymienną końcówkę z miękkim włosiem, dostosowanym do potrzeb młodszych użytkowników.

Jeśli szukasz sprzętu dla osoby dorosłej, polecamy szczoteczkę Braun Oral-B Vitality CrossAction. Szczoteczka wykonuje do 7600 ruchów na minutę, jest wyposażona w sygnalizator czasu mycia, funkcję Clean i wymienną końcówkę dostosowaną do potrzeb pełnoletniego odbiorcy. Bateria na jednym ładowaniu powinna wystarczyć na pięć dni użytkowania szczoteczki.

Jeśli szukasz sposobu, by zachęcić dziecko do regularnego szczotkowania zębów, nowoczesna szczoteczka elektryczna zdobiona bohaterami z jego ulubionej bajki, powinna w tym pomóc. W sklepie znajdziesz również profesjonalne szczoteczki elektryczne dla dorosłych, którym zależy na poprawie skuteczności codziennych zabiegów higienicznych i którzy chcą znaleźć alternatywę dla tradycyjnej szczoteczki manualnej. Przyjrzyj się całości naszych propozycji i zamów sprzęt dostosowany do swoich potrzeb.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2138 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-19
Towar extra, odbior na drugi dzień po zakupie.
2024-03-17
Zamówienie zostało szybko i bezproblemowo zrealizowane. Polecam.
pixel