Zapytaj eksperta! tel. 883-663-771
Darmowa wysyłka od 400 zł
Bezpieczny zwrot w ciągu 30 dni
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szczoteczka soniczna Seysso

( ilość produktów: 4 )

Popularne szczoteczki soniczne Seysso

Gdy wydawało się, że rynek szczoteczek elektrycznych w Polsce jest już na stałe podzielony pomiędzy Oral-B i Philips Sonicare, nagle w ofercie sklepów z artykułami do higieny jamy ustnej pojawiła się marka szczoteczek sonicznych Seysso. Co ciekawe i godne zauważenia, jest to polska firma. Seysso bardzo szybko powiększało wachlarz dostępnych modeli szczoteczek i dzisiaj dostępnych jest aż 5 różnorodnych modeli. Sukces zagwarantowały pierwsze ich szczoteczki soniczne: Seysso Basic i Seysso Professional, które pod względem oferowanej ilości ruchów czyszczących były szybsze od szczoteczek Sonicare, były też tańsze i występowały w kolorze czarnym (tak, kolor ma znaczenie zwłaszcza w kwestii utrzymania szczoteczki w czystości). Oczywiście za sukcesem szczoteczek Seysso stoi też agresywny marketing (prezentacje szczoteczek w programach telewizyjnych), prestiżowe nagrody zdobywane na targach stomatologicznych i sympatia środowiska stomatologicznego. Wystarczy sprawdzić co dzieje się na stoiskach Seysso na różnorodnych targach… a może jest to kwestia megapromocji i niecodziennych okazji oraz darmowych produktów :)

Jak działają szczoteczki Seysso

Szczoteczki soniczne Seysso opierają swoją technologię na podobnych zasadach, co w szczoteczkach Philips Sonicare, aczkolwiek przekaz reklamowy jest w tym przypadku trochę inny. Podstawą czyszczenia nadal są 3 główne sposoby działania: fale dźwiękowe, ruchy wymiatające i zamiast DCA mamy efekt kawitacji. Fale dźwiękowe emitowane przez włosie końcówki wymiennej odpowiadają za to, że jest to szczoteczka soniczna i ten sposób działania jest identyczny jak w przypadku szczoteczek sonicznych Sonicare (a przynajmniej nikt nie mówi o różnicach w sposobie pracy i czyszczenia zębów).

Wraz z pojawieniem się na szczoteczek Seysso na rynku, ilość ruchów wymiatających osiągnęła znacznie wyższe wartości. Dotychczasowe ruchy zostały przemianowane w drgania soniczne, których jest dwa razy więcej. Dzięki temu prostemu zabiegowi, szczoteczka Basic nagle zamiast 41 tysięcy ruchów wymiatających na minutę, zaczęła pracować z prędkością 82 tysięcy drgań sonicznych i w ten sposób była znacznie szybsza od szczoteczek Philipsa (które oferowały 31 tysięcy ruchów). Magia tego zabiegu zadziałała i choć szczoteczki Seysso były szybsze, to ta różnica na papierze jeszcze bardziej zwiększyła przewagę nad konkurencją.

Efekt kawitacji zamiast DCA (dynamicznego przepływu cieczy, dynamicznej akcji czyszczącej). Tak naprawdę to nadal jest to taki sam sposób działania i szczotkowania, ale jest on nazwany inaczej, ponieważ termin dynamicznej akcji czyszczącej był już zarezerwowany dla produktów Philipsa. W efekcie działania zjawiska kawitacji, w jamie ustnej, w wyniku kontaktu mieszaniny pasty do zębów, wody oraz śliny z powierzchnią zębów, powstają mikro bąbelki, które wspierają proces czyszczenia i docierają wgłąb przestrzeni międzyzębowych. Ostatnio Seysso przedstawiło termin Dynamic Cleaning Technology (DCT) - technologia dynamicznego czyszczenia. Niezależnie od zastosowanej nazwy, nadal jest to technologia, która sposobem działania przypomina sposób czyszczenia przez szczoteczki sensoryczne Sonicare.

Którą szczoteczkę wybrać - Seysso czy Philips Sonicare?

Wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów dla wielu klientów nie jest prostą sprawą. Każdy posiada inne potrzeby i wrażliwość na sposób czyszczenia zębów. Pisząc prościej, wszystko zależy od potrzeb i upodobań. Produkty Seysso z pewnością przeznaczone są dla tych osób, które lubią myć zęby intensywnie.

Pierwsze pudełka i opisy techniczne oraz reklamowe szczoteczek Seysso (część konkurencyjnych sklepów jeszcze posiada takie wersje) informowały o tym, że szczoteczka oferuje 41 tysięcy ruchów na minutę (model Seysso Basic) lub 48 tysięcy ruchów na minutę (Seysso Professional). Przed pojawieniem się w sprzedaży modelu Seysso Oxygen (ten model oferuje maksymalnie 96 tysięcy ruchów na minutę), bez żadnej informacji ze strony producenta zmieniono określenie ruch wymiatający na termin drgania soniczne (ilość drgań była 2 razy większa od ruchów). Mieliśmy wówczas do czynienia z sytuacją, w której szczoteczki Basic (82 tys. drgań) z nowej dostawy były „szybsze” i „mocniejsze”, niż szczoteczki Professional (46 tys. ruchów), które pochodziły ze starszej dostawy od dystrybutora.

Obecnie najszybsze modele szczoteczek sonicznych Seysso oferują 96 tysięcy drgań sonicznych na minutę. Jest to ilość, która absolutnie zapewni odpowiednią jakość czyszczenia zębów i przestrzeni między nimi oraz skutecznie usunie przebarwienia i wybieli zęby.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2191 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Po raz kolejny wszystko super i bez problemów. Szybka i sprawna realizacja zamówienia.
2024-07-07
sprawnie i szybko
pixel