🚚 Dostawa powyżej 150 zł za 6,99 PLN | Darmowa dostawa od 400 zł.| Zamów do godz. 13 -> Wysyłka tego samego dnia

Pasta do zębów antybakteryjna

( ilość produktów: 34 )

Podstawą kompleksowej ochrony zębów jest ich regularne szczotkowanie. Sięgając po profesjonalne produkty stomatologiczne, takie jak antybakteryjne pasty do zębów, hamujesz rozwój chorobotwórczych bakterii wywołujących próchnicę, przyczyniających się do odkładania płytki nazębnej czy powodujących halitozę (nieświeży zapach z ust). Sprawdź, jakie pasty do zębów oferujemy i zamów tę, która w możliwie najpełniejszy sposób odpowiada Twoim specyficznym potrzebom.

Jaka antybakteryjna pasta do zębów jest najlepsza?

Przeglądając ofertę przygotowaną przez nasz internetowy sklep dentystyczny, natkniesz się na szereg markowych past do zębów o zróżnicowanych właściwościach i przeznaczeniu. Trudno określić, która z nich jest najlepsza. Mamy antybakteryjne pasty do zębów zawierające hydroksyapatyt i enzymy antybakteryjne, o działaniu ochronnym i wzmacniającym. Mamy pasty do zębów z chlorheksydyną, która zapobiega gromadzeniu się płytki nazębnej, przeciwdziała stanom zapalnym i chroni dziąsła przed zakażeniami. Mamy również specjalistyczne pasty do zębów na nieświeży oddech, które oczyszczają jamę ustną z bakterii, zapewniając długotrwałe uczucie pełnego oczyszczenia i świeżości. Najlepszą pastą do zębów o właściwościach antybakteryjnych będzie ta pasta, która w możliwie najlepszy sposób dostosowana jest do Twoich aktualnych potrzeb.

Czy antybakteryjne pasty do zębów chronią przed próchnicą?

Głównym zadaniem wszystkich produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji zębów, jest ich ochrona przed próchnicą. Możemy zatem potwierdzić, że każda antybakteryjna pasta jest również produktem o właściwościach przeciwpróchniczych (zwalcza chorobotwórcze bakterie wywołujące próchnicę zębów). Dodatkowo praktycznie każda oferowana przez nas antybakteryjna pasta do zębów chroni również dziąsła, zapobiegając stanom zapalnym. Pasty tego typu realizują również wiele innych zadań. Zapobiegają odkładaniu się płytki nazębnej, chronią przed nieświeżym oddechem, mogą mieć właściwości wybielające lub łagodzące, przeciwdziałające nadwrażliwości zębów na bodźce zewnętrzne, na słodkie, kwaśne, gorące czy zimne.   Jeśli szukasz skutecznej pasty do mycia zębów dla siebie i pozostałych członków swojej rodziny, w ofercie sklepu internetowego domowystomatolog.pl znajdziesz najlepsze antybakteryjne pasty do zębów dla osób dorosłych i dzieci. Zapoznaj się z całością naszej oferty i zamów pastę o właściwościach ściśle dopasowanych do swoich potrzeb. Do pasty możesz dokupić również szczoteczkę i inne produkty, które pomogą w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Zapraszamy!

Właściwości past antybakteryjnych

Podstawową przyczyną próchnicy zębów, stanów zapalnych dziąseł i nieświeżego oddechu są żyjące w jamie ustnej chorobotwórcze bakterie. Gdy umożliwimy im niekontrolowany wzrost, wówczas pojawią się problemy. Właśnie dlatego stomatolodzy zalecają szczotkowanie zębów minimum dwa razy dziennie, co ma pomóc w eliminacji bakterii i usunięciu osadów, które są dla nich pożywką. Pasty antybakteryjne pomagają eliminować chorobotwórcze bakterie, w tym samym chroniąc przed próchnicą i zapobiegając szybkiemu wzrostowi płytki bakteryjnej. Gdy nie będziemy jej usuwać, z czasem przekształci się w trudny do usunięcia kamień nazębny. Duże ilości kamienia podrażniają dziąsła, przyczyniając się do powstawania stanów zapalnych. Przewlekłe stany zapalne to z kolei stopniowa recesja dziąseł i problem z nadwrażliwością, a w dalszym etapie z rozchwianiem i utratą zębów. Regularnie stosowane antybakteryjne pasty do zębów działają zatem na wielu kierunkach. Chronią zarówno nasze zęby, jak i dziąsła.

Rodzaje past o właściwościach antybakteryjnych

Warto pamiętać, że praktycznie wszystkie pasty do zębów wykazują działanie antybakteryjne. Część z nich zawiera jednak większą ilość substancji o takim działaniu. Przykładem są pasty antybakteryjne polecane osobom zmagającym się z problemem odsłoniętych szyjek zębowych i związanej z tym nadwrażliwości zębów. Składniki takich past nie tylko koją podrażnienia i działają przeciwzapalnie, ale także pomagają eliminować bakterie odpowiedzialne za powstawanie płytki nazębnej, która jest jedną z głównych przyczyny stopniowej recesji dziąseł. Innym przykładem może być pasta antybakteryjna dedykowana osobom z problemem nieświeżego oddechu. Jej składniki pomagają eliminować bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach z ust, a dodatkowe substancje zapewniają uczucie świeżości na wiele godzin. Warto również pamiętać, że każda pasta do zębów antybakteryjna jest jednocześnie pastą przeciw próchnicy. Zwalczanie bakterii tworzących płytkę nazębną pomaga zmniejszyć ryzyko próchnicy, tym samym chroniąc przed ubytkami.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2138 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-28
super
2024-03-19
Towar extra, odbior na drugi dzień po zakupie.
pixel