Zapytaj eksperta! tel. 883-663-771
Darmowa wysyłka od 400 zł
Bezpieczny zwrot w ciągu 30 dni
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Maseczki ochronne na twarz

( ilość produktów: 2 )

Wielorazowe i jednorazowe maseczki ochronne na twarz to sposób na poprawę higieny w miejscach publicznych i tym samym na ograniczenie ryzyka szybkiego rozprzestrzeniania się wirusów. Zakrywanie ust i nosa na ulicy, w sklepach czy środkach komunikacji zbiorowej ma pomóc w przeciwdziałaniu epidemii Covid-19. Co warte podkreślenia, ochrona twarzy może okazać się skuteczna także w walce z innymi chorobami wirusowymi, na przykład z grypą.

Chroń siebie i innych z naszymi maseczkami ochronnymi!

Obowiązujący od 16 kwietnia 2020 roku nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych to jedno z wielu działań, które mają ograniczyć zasięg epidemii Covid-19 w naszym kraju. Prezentowane maseczki ochronne na twarz umożliwiają zastosowanie się do obowiązujących przepisów, jednocześnie gwarantując wysoki komfort w codziennym funkcjonowaniu. W ofercie przygotowanej przez sklep internetowy domowystomatolog.pl znajdziesz porządnie wykonane maseczki wielorazowe bawełniane, które w celu ich dezynfekcji, po użyciu można bezpiecznie prać w pralce oraz jednorazowe maseczki ochronne na twarz w opakowaniach zbiorczych. Wielorazowe maseczki ochronne mogą być dobrą alternatywą dla popularnych kominów, apaszek lub szalików. To także ekonomiczny zamiennik dla trudnodostępnych i znacznie droższych masek z filtrami oraz maseczek jednorazowych. Oferowane przez nasz sklep maseczki ochronne na twarz, jednorazowe i bawełniane, pozwolą zasłonić usta i nos, a tym samym zmniejszą ryzyko zarażenia siebie lub postronnych osób, gdy jesteśmy nosicielem wirusa. Maseczka ochronna jest jednym z podstawowych środków ochrony osobistej, w który należy się zaopatrzyć, by zabezpieczyć siebie oraz swoich bliskich.

Ograniczenie możliwości szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa poprzez zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych to jedna z metod walki z pandemią Covid-19. Korzystając z naszej oferty, zamówisz porządnie wykonane maseczki ochronne na twarz oraz inne produkty higieniczne, które mogą zwiększyć Twoje bezpieczeństwo, minimalizując ryzyko zarażenia. Sprawdź naszą ofertę na maseczki, płyny i żele dezynfekcyjne. Zapraszamy!

Dlaczego noszenie maseczek ochronnych jest tak ważne?

Zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w miejscach bezpośredniej styczności z innymi ludźmi, na przykład w sklepach, na przystankach, w komunikacji miejskiej czy kościołach, minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania wirusów, a tym samym pozwala zmniejszyć skalę zakażeń. Maseczki ochronne od wielu lat są z powodzeniem stosowane w szpitalach, zwłaszcza podczas zabiegów operacyjnych, właśnie w celu ograniczenia ryzyka przypadkowego zakażenia pacjenta. Chcąc chronić siebie i innych, możesz stosować zarówno maseczki ochronne jednorazowe na twarz, podobne do tych używanych przez lekarzy czy pielęgniarki, jak i wykonane z przyjemnych w dotyku, naturalnych tkanin, miękkie maseczki wielorazowe, najczęściej bawełniane, dostępne w bogatym wyborze wzorów i kolorów. Warto również pamiętać, że zgodnie z przyjętymi przepisami, w okresie pandemii noszenie maseczek w przestrzeni publicznej jest po prostu obowiązkowe. Maseczki ochronne mają pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa i innych wirusów, a tym samym zapobiec masowym zachorowaniom i ich konsekwencjom.

Jak prawidłowo nosić maseczkę ochronną na twarzy?

To, czy maseczki ochronne rzeczywiście pomogą w walce z pandemią, zależy od sposobu ich użytkowania. Ze środków ochrony osobistej należy korzystać we właściwy, zgodny z przeznaczeniem sposób. Maseczka wielorazowa lub jednorazowa powinna zasłaniać zarówno usta, jak i nos. Tylko wówczas ograniczamy emisję wirusów i tylko wtedy użytkowanie tego typu środków ochronnych ma sens. Gdy maseczki ochronne nosimy na brodzie, zasłaniamy jedynie usta, a odkrywamy nos, skuteczność ich działania jest minimalna, jeśli nie zerowa. Poza prawidłowym noszeniem maseczki warto również pamiętać o jej umiejętnym zakładaniu i zdejmowaniu. Staramy się nie dotykać palcami części twarzowej, tak by przez przypadek nie przenieść wirusa z dłoni na maseczkę lub odwrotnie. Należy także pamiętać o możliwe częstej zmianie maseczek, zwłaszcza gdy już zawilgotnieją. Stosując maseczki bawełniane, możemy je dezynfekować, co pewien czas spryskując środkiem odkażającym lub prać. Wysoka temperatura w połączeniu z detergentem pozwoli zniszczyć większość zarazków.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2172 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Znakomicie
2024-05-05
Wszystko ok.
pixel