Zapytaj eksperta! tel. 883-663-771
Darmowa wysyłka od 400 zł
Bezpieczny zwrot w ciągu 30 dni
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nici dentystyczne do implantów, mostów i koron zębowych

( ilość produktów: 8 )

Nici dentystyczne to produkty higieniczne przeznaczone do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych z zalegających, trudnych do usunięcia innymi metodami resztek jedzenia. Bakterie gromadzą się na płytce nazębnej, która może osadzać się także na implantach, koronach czy mostach.

Szczególnie ważne jest dokładne oczyszczanie tego rodzaju wypełnienia protetycznego, ze względu na możliwość wystąpienia ostrego stanu zapalnego przyzębia, który z kolei najpewniej doprowadziłby do konieczności usunięcia implantu. Jak prawidłowo dbać o mosty protetyczne, aby cieszyć się nimi przez długie lata? Pomocne okażą się nici dentystyczne specjalnego przeznaczenia. Dowiedz się o nich więcej i wybierz produkt, który odpowie na Twoje potrzeby.

Nici dentystyczne do koron, mostów i implantów

Klasyczne nici dentystyczne powstają ze splotu włókien nasączonych substancjami wspomagającymi odpowiednią pielęgnację jamy ustnej. Zachowaniu dobrej higieny sprzyja codzienne nitkowanie, które pomaga w usunięciu bakterii, osadów i resztek pokarmu z bocznych ścian zębów. Tradycyjne nici niestety nie są najlepszymi produktami do czyszczenia koron czy implantów – mogą okazać się zbyt grube lub zbyt wiotkie.

Nici do mostów czy koron są w swojej strukturze podobne do specjalistycznych nici ortodontycznych. Stworzone z kilku powierzchni nitki do zębów doskonale sprawdzą się do czyszczenia nie tylko przestrzeni międzyzębowych, ale i pomogą pozbyć się bakterii z trudnodostępnych miejsc, takich jak kieszenie zębowe i linia dziąseł.

W naszej ofercie znajdziesz trzyczęściowe nici dentystyczne w odcinkach, które pomogą Ci zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Twarda część nici pomaga dotrzeć pod przęsło mostu, gąbczasta struktura doskonale oczyszcza wszystkie przestrzenie wokół implantów, mostów czy koron, a tradycyjna część nici sprawdza się do standardowego oczyszczania przestrzeni międzyzębowych.

Nitka dentystyczna do mostów – jakie ma właściwości?

Wśród nici dentystycznych przewidzianych do zastosowania przy czyszczeniu implantów, mostów czy koron, znajdziesz produkty działające kompleksowo. Włókna nasączone substancjami wspomagającymi remineralizację szkliwa przyczynią się do odpowiedniej pielęgnacji zębów i uchronią przed rozwojem stanów zapalnych czy nadwrażliwości zębów.

W naszej ofercie znajdziesz nici dentystyczne do implantów woskowane – specjalna powłoka ułatwia odpowiedni poślizg włókien i przyczynia się do poprawnego operowania nicią w celu wykonania zabiegu higienicznego. Płaska nitka dentystyczna do mostów i koron zapewnia doskonałą precyzję czyszczenia – z łatwością wsuniesz ją w trudnodostępne, ciasne miejsca.

Pęczniejące nici dentystyczne to sprawdzony sposób na zachowanie optymalnej higieny jamy ustnej u osób z ciasno ułożonymi zębami lub noszących implanty. Zwykła nić może sprawić problemy w użytkowaniu i przy nieumiejętnym jej zastosowaniu – zranić dziąsła, powodując długotrwały dyskomfort. Pęczniejąca nić charakteryzuje się skompresowaną strukturą włókien – cienką linkę z łatwością wsuniesz w trudnodostępne miejsca. Pod wpływem śliny nić tego typu pęcznieje, uwalniając substancje antybakteryjne i umożliwiając dokładne oczyszczenie każdej przestrzeni.

Wybielające nici dentystyczne do implantów i mostów

Jeśli chcesz wspomóc efekt wybielania, w ofercie naszego sklepu znajdziesz także nici dentystyczne z węglem aktywnym, który skutecznie usuwa przebarwienia. Substancja ta często występuje w składzie past i płukanek wybielających, jednak te niekoniecznie radzą sobie z przestrzeniami międzyzębowymi.

Przebarwienia powstałe w zakamarkach niezwykle trudno usunąć przez tradycyjne szczotkowanie czy płukanie ust. Aby zapobiec powstawaniu nowych przebarwień, warto stosować odpowiednią nić dentystyczną z węglem aktywnym. Pęczniejące włókna nasączone substancjami antybakteryjnymi, wpierającymi remineralizację szkliwa oraz eliminującymi osadzanie się zanieczyszczeń pomogą Ci zachować odpowiednią higienę jamy ustnej. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszą nić dentystyczną dla siebie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2162 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-05
Proszek Biochem bardzo mnie pomaga na problemy z dziąsłami, jestem zadowolona z tego zakupu i stosuję go 2 razy dziennie. Pozdrawiam
2024-04-28
Szybko i sprawnie
pixel