Zapytaj eksperta! tel. 883-663-771
Darmowa wysyłka od 400 zł
Bezpieczny zwrot w ciągu 30 dni
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sposoby na nieświeży oddech - płyny do płukania, które warto mieć!

2020-01-08
Sposoby na nieświeży oddech - płyny do płukania, które warto mieć!
Halitoza, czyli utrzymujący się przez dłuższy czas nieprzyjemny zapach z ust to uciążliwa przypadłość, z którą zmaga się niemal co czwarta dorosła osoba. Choć może mieć różne przyczyny, zwykle odpowiada za nią brak prawidłowej higieny jamy ustnej, przede wszystkim nieregularne lub niewłaściwe szczotkowanie zębów. W walce z nieświeżym oddechem kluczowe będzie zatem regularne mycie zębów, dziąseł oraz języka. Pomocne w tym zakresie są również specjalne płyny do płukania jamy ustnej na nieświeży oddech.


Skąd się bierze nieświeży oddech?

Najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust jest brak nawyku codziennego szczotkowania i nitkowania zębów. W wyniku braku należytej higieny wewnątrz jamy ustnej dochodzi do niekontrolowanego rozwoju bakterii beztlenowych, które w procesie przemiany materii wytarzają m.in. lotne związki siarki. Są to związki o niezwykle intensywnym, bardzo charakterystycznym zapachu, który w jednoznaczny sposób identyfikowany jest jako nieświeży oddech. Za halitozę odpowiadają również różnego rodzaju problemy stomatologiczne, w tym przede wszystkim zaawansowana próchnica zębów, kamień nazębny, paradontoza czy grzybica jamy ustnej. W tym przypadku zwalczenie nieświeżego oddechu wymagać będzie wdrożenia specjalistycznego leczenia stomatologicznego. Oczywiście profesjonalne płyny do płukania jamy ustnej, takie jak GUM Halicontrol 300 ml mogą pomóc w ograniczeniu nieprzyjemnego zapachu, ale nie pomogą w wyleczeniu chorych zębów. Przyczyną nieświeżego oddechu może być także choroba ogólnoustrojowa lub złe nawyki żywieniowe, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu czy przyjmowanie pewnych leków.


Jak walczyć z nieświeżym oddechem?

Najlepszym sposobem zapobiegania halitozie jest prawidłowa i systematyczna pielęgnacja całej jamy ustnej. W przypadku tzw. porannej halitozy, czyli nieprzyjemnego zapachu z ust pojawiającego się zaraz po przebudzeniu, skutecznym środkiem zapobiegawczym mogą być również ziołowe płyny do płukania jamy ustnej, w których składzie znajdziemy różnorodne ekstrakty roślinne o działaniu przeciwbakteryjnym, oczyszczającym i odświeżającym. Przykładem takiego produktu może być Sylveco Ziołowy Płyn 100 ml czy specjalna ziołowa płukanka L'Angelica Collutorio 500 ml. W sprzedaży znajdziemy również wiele specjalistycznych płynów do płukania jamy ustnej, które skutecznie rozprawią się z beztlenowymi bakteriami odpowiedzialnymi za emisję lotnych związków siarki. Przykładem może być płyn WOOM Total+, którego warto używać do przepłukania ust po każdym posiłku.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2172 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-03
Szybko,sprawnie i bez problemów,serdecznie polecam
2024-04-30
super szybko
pixel