Zapytaj eksperta! tel. 883-663-771
Darmowa wysyłka od 400 zł
Bezpieczny zwrot w ciągu 30 dni
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak przechowywać szczoteczkę do zębów?

2019-11-28
Jak przechowywać szczoteczkę do zębów?
Codzienna pielęgnacja zębów to najlepszy sposób na zachowanie ich w zdrowiu przez długie lata. Dbając o higienę jamy ustnej, warto pamiętać również o odpowiednim traktowaniu wykorzystywanych do celu akcesoriów stomatologicznych. Właściwe przechowywanie szczoteczki do zębów ma wpływ nie tylko na jej żywotność, ale także na nasze zdrowie. Jak zatem należy przechowywać szczoteczkę i co się z nią dzieje, jeśli robimy to w nieodpowiedni sposób?

Dlaczego należy uważać na to, jak przechowuje się szczoteczkę do zębów?

Wiele osób szczoteczki przechowuje bezpośrednio na umywalce, w ustawionym na niej kubeczku lub w specjalnym uchwycie ściennym zainstalowanym w bezpośredniej bliskości umywalki. Niestety w takich warunkach bardzo łatwo o przypadkowe zabrudzenie szczoteczki, przede wszystkim na jej zmoczenie rozbryzgującą się podczas mycia wodą. Warto pamiętać, że wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi wielu bakterii, a zatem często zwilżane, przypadkowo zabrudzone włosie szczoteczki może stać się ich naturalnym siedliskiem. Trzeba pamiętać, że taką szczoteczką myjemy później zęby, co sprzyja rozprzestrzenianiu groźnych bakterii wewnątrz jamy ustnej.

Gdzie i jak prawidłowo przechowywać szczoteczkę?

Szczoteczkę do zębów najlepiej przechowywać w suchym miejscu, na przykład w zamykanej szafce łazienkowej, włosiem do góry, tak by mogła szybko obeschnąć po umyciu zębów. Warto również pamiętać, by szczoteczki członków rodziny przechowywać osobno, a przynajmniej tak, by ich włosie się ze sobą nie stykało. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko rozprzestrzeniania bakterii, które mogą bytować na włosiu szczoteczek. Marka Humble ma w swojej ofercie wiele atrakcyjnych, ekologicznych akcesoriów do przechowywania szczoteczek. Doskonałym przykładem takiego produktu jest bambusowe etui na szczoteczkę manualną. Etui zostało wyposażone w wygodne zamknięcie, co pozwala na skuteczne izolowanie szczoteczki od otoczenia nie tylko w domu, ale także podczas podróży. Innym sposobem na bezpieczne przechowywanie szczoteczek, może być zakup bambusowego kubeczka, który ustawimy w zamykanej szafce łazienkowej. Wybierając taki produkt, należy jedynie pamiętać u ustawianiu szczoteczek główką do góry - szybciej schną.

Regularna pielęgnacja zębów to nie wszystko. Równie ważny jest wybór właściwych produktów i podstawowych akcesoriów stomatologicznych. Jak się okazuje, ważne jest nawet prawidłowe przechowywanie szczoteczki do zębów. Dbaj o dziąsła i zęby, ale nie zapominaj również o swojej szczoteczce. Jeśli się o nią zatroszczysz, skuteczność codziennych zabiegów pielęgnacyjnych będzie większa.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2165 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Szybko i bez k,lopotów.
2024-05-05
Wszystko ok.
pixel