Zapytaj eksperta! tel. 883-663-771
Darmowa wysyłka od 400 zł
Bezpieczny zwrot w ciągu 30 dni
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak leczyć zęby w dobie kwarantanny i zamkniętych gabinetów?

2020-05-04
Jak leczyć zęby w dobie kwarantanny i zamkniętych gabinetów?
Zasady społecznej izolacji dotyczą nie tylko szeroko pojętej przestrzeni publicznej, ale i wielu innych miejsc, w tym ośrodków zdrowia czy gabinetów stomatologicznych. Zaleca się, by w czasie trwania epidemii do minimum ograniczyć wszelkie niepotrzebne kontakty, w tym zrezygnować lub odłożyć na później zaplanowane wizyty u stomatologów. Według oficjalnych zaleceń Ministerstwa Zdrowia zakres świadczeń stomatologicznych powinien być ograniczony do minimum, jedynie do niezbędnych interwencji.

Co z zaplanowanymi wizytami?

Wszelkie wcześniej zaplanowane wizyty kontrolne należy przełożyć na termin późniejszy. Odnosi się to zarówno do tradycyjnych zabiegów, jak i do zabiegów ortodontycznych czy protetycznych. Większość gabinetów dentystycznych w czasie trwania pandemii i tak jest zamknięta lub działa w ograniczonym zakresie, w specjalnym reżimie sanitarnym. Dozwolone są jedynie pilne interwencje. Do stomatologa możemy się udać w przypadku wystąpienia silnego bólu, stanu zapalnego lub ropnego, urazu lub innego zdarzenia, które wymaga podjęcia natychmiastowych działań ze strony stomatologa. Ograniczony dostęp do pomocy dentystycznej powinien skłaniać do większej dbałości o higienę jamy ustnej, tak by minimalizować ryzyko wystąpienia próchnicy zębów i stanów zapalnych dziąseł. Jeśli będziemy dbać o zęby i dziąsła, zaplanowaną wizytę kontrolną u stomatologa z powodzeniem możemy przesunąć o kilka tygodni.

Dbaj o zęby we własnym zakresie!

Kłopoty z umówieniem się na wizytę u stomatologa powinny zachęcić do większej dbałości o zęby i dziąsła. Codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów przyczyni się do ograniczenia ryzyka rozwoju próchnicy, zahamuje odkładanie się płytki nazębnej, a tym samym odłoży w czasie konieczność leczenia stomatologicznego. Do indywidualnych zabiegów dentystycznych doliczyć można również irygację zębów, co w szczególny sposób powinno pomóc osobom noszącym stałe aparaty ortodontyczne oraz tym, które mają ciasno osadzone zęby. Wskazane jest również płukanie jamy ustnej specjalnymi płynami, co pomaga eliminować chorobotwórcze bakterie odpowiedzialne za stany zapalne, płytkę nazębną, próchnicę czy nieprzyjemny zapach z ust.

Jeśli nie ma pilnej potrzebny, podczas trwania epidemii zrezygnuj z zaplanowanych wizyt kontrolnych i przełóż je na późniejszy termin. Oczywiście w sytuacjach nagłych, gdy dochodzi do stanu zapalnego, pojawia się intensywny ból lub dojdzie do złamania zęba, wciąż możesz skorzystać z usług stomatologa. Wystarczy znaleźć dyżurny gabinet, w którym usługi stomatologiczne realizowane są w sposób ciągły.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Polecane

Płyn WOOM Sensitive+ 500 ml - płyn do płukania do wrażliwych zębów i dziąseł

Płyn WOOM Sensitive+ 500 ml - płyn do płukania do wrażliwych zębów i dziąseł

23,99 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 29,99 zł/1szt.Cena regularna 28,99 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2165 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-05
Wszystko ok.
2024-05-03
Szybko,sprawnie i bez problemów,serdecznie polecam
pixel