Zapytaj eksperta! tel. 883-663-771
Darmowa wysyłka od 400 zł
Bezpieczny zwrot w ciągu 30 dni
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak chronić siebie i bliskich przed koronawirusem?

2020-05-08
Jak chronić siebie i bliskich przed koronawirusem?
Ograniczenie aktywności do tych życiowo niezbędnych, unikanie niepotrzebnych kontaktów i przestrzeganie zasad dystansu społecznego to podstawowe zasady, które mają pomóc w ograniczeniu ryzyka zarażenia koronawirusem. Równie ważna jest także indywidualna higiena, w tym przede wszystkim częste dezynfekowanie rąk oraz zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych. Zasłanianie ust i nosa podczas epidemii jest wręcz obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa.

Dlaczego warto dezynfekować dłonie?

Choć wirus SARS-CoV-2 w głównej mierze przenosi się drogą kropelkową, to jednak może osadzać się również na ubraniach, skórze czy włosach. W związku z tym, że większość z nas mimowolnie, przynajmniej kilka-kilkanaście razy na godzinę dotyka swojej twarzy, ryzyko zakażenia rośnie. Mycie dłoni, zwłaszcza po wizycie w sklepie lub innym miejscu publicznym, pomaga w pozbyciu się z ich powierzchni większości bakterii i wirusów, w tym koronawirusa. Wirus jest wrażliwy na tradycyjne mydło oraz popularne płyny do dezynfekcji na bazie alkoholu. Co ważne, musi to być alkohol o odpowiednim stężeniu. Doskonałym przykładem takiego produktu jest preparat dezynfekcyjny Norenco HAND-DESINFEKSJON 75% alkoholu. Jest to produkt wolny od barwników i sztucznych aromatów, łagodny dla dłoni, ale zabójczy dla 99.9% bakterii i wirusów. Innym przykładem płynu dezynfekującego może być wzbogacony prowitaminą B5 płyn antybakteryjny ChemaSEPTAN. Alternatywą dla płynów są żele do dezynfekcji dłoni, które nie wymagają spłukiwania. Taki preparat można nosić zawsze przy sobie i korzystać z niego, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Dlaczego trzeba i warto nosić maseczki?

Zasłanianie twarzy to sposób, by chronić siebie i osoby postronne przed ryzykiem zakażenia. Maseczki ochronne na twarz zasłaniają usta i nos, tym samym zmniejszają zasięg rozsiewania wirusa przez bezobjawowych nosicieli. W pewnym stopniu ograniczają również ekspozycję na wirusa, zapewniając określony stopień filtracji wdychanego powietrza. W sprzedaży znajdziemy zarówno maseczki jednorazowe, takie jak maseczki Sunsmed M1, jak i maseczki wielorazowe, na przykład bawełniane. Przykładem może być maseczka CITY Black STREET składająca się z trzech warstw wysokogatunkowej bawełny.


Zakup i stosowanie środków ochrony indywidualnej, zwłaszcza w miejscach publicznych to sposób na zredukowanie zagrożenia zarażeniem, a w przypadku bezobjawowych nosicieli koronawirusa, mniejsza ryzyko zarażania innych. Warto również pamiętać, że zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych od 16 kwietnia 2020 roku jest obowiązkowe i za niestosowanie się do tego nakazu, grożą surowe kary.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2165 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Świetny sklep. Realizacja zamówienia wzorcowa.
2024-05-22
Znakomicie
pixel