Zapytaj eksperta! tel. 883-663-771
Darmowa wysyłka od 400 zł
Bezpieczny zwrot w ciągu 30 dni
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czym jest parodontoza i jak sobie z nią poradzić?

2020-01-28
Czym jest parodontoza i jak sobie z nią poradzić?
Niewłaściwa higiena jamy ustnej lub nieprawidłowy sposób mycia zębów to najczęstsza przyczyna chorób dziąseł i zębów. W przypadku dziąseł szczególnie groźną dolegliwością jest paradontoza, czyli infekcja wywołująca stan zapalny dziąseł, powodowana przez chorobotwórcze bakterie gromadzące się wewnątrz jamy ustnej, zwłaszcza w okolicach przyzębia i szczelin międzyzębowych.


Skąd się bierze paradontoza i jakie są jej objawy?

Najczęstszą przyczyną schorzenia jest niewystarczająca lub niewłaściwa higiena jamy ustnej. Na większe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby wpływać mogą również uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowy skład śliny czy wyraźne osłabienie układu odpornościowego. Początkowe objawy są niemal niezauważalne, jednak z czasem dochodzi do coraz większej degeneracji tkanek otaczających zęby i podczas ich szczotkowania mogą wystąpić drobne krwawienia. Gdy stan zapalny staje się przewlekły, zęby zaczynają się ruszać i po pewnym czasie wypadać. Brak wdrożenia odpowiedniego leczenia i profilaktyki, do której wykorzystuje się m.in. specjalistyczne pasty do zębów na paradontozę, zwykle prowadzi do całkowitej utraty zębów. Paradontoza najczęściej dotyka mężczyzn po 40 roku życia i ta grupa osób powinna zwracać szczególną uwagę na wszelkie niepokojące symptomy i szybko na nie reagować.


Jak walczyć z paradontozą?

Najskuteczniejszą metodą walki z przewlekłą infekcją dziąseł jest profilaktyka, czyli systematyczne i prawidłowe szczotkowanie oraz nitkowanie zębów. Gdy pojawią się widoczne symptomy, takie jak krwawienia z dziąseł, warto sięgnąć po pastę do zębów na paradontozę. Takim produktem jest m.in. koncentrat pasty na krwawiące dziąsła Ajona Stomaticum 25 ml. Dobrym wyborem będą również wzmacniające i chroniące dziąsła pasty marki Splat, w których składzie znajdziemy ekstrakty wielu ziół o działaniu przeciwzapalnym i witamin, które sprzyjają szybszej regeneracji uszkodzonych tkanek. Jeśli szukasz skutecznej pasty do zębów na paradontozę, możesz wybrać również taki produkt jak WOOM NATURAL+ 75 ml, czyli naturalną pastę o działaniu antybakteryjnym lub dowolnie inny rodzaj pasty o podobnych, oczyszczających i dezynfekujących jamę ustną właściwościach.

Paradontoza to drugie po próchnicy najczęstsze schorzenie jamy ustnej, które pozostawione samemu sobie, w krótkim czasie prowadzi do całkowitej utraty zębów. Najlepszą metodą przeciwdziałania chorobie jest systematyczne i prawidłowe szczotkowanie zębów. By zwiększyć skuteczność codziennych zabiegów higienicznych, warto sięgać po profesjonalne pasty do zębów na paradontozę, zwłaszcza gdy pojawią się pierwsze symptomy choroby lub po inne dobrej jakości pasty o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2165 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Świetny sklep. Realizacja zamówienia wzorcowa.
2024-05-14
Szybko i bez k,lopotów.
pixel