Zapytaj eksperta! tel. 883-663-771
Darmowa wysyłka od 400 zł
Bezpieczny zwrot w ciągu 30 dni
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czym jest hydroksyapatyt i jaką rolę odgrywa w higienie jamy ustnej?

2020-04-15
Czym jest hydroksyapatyt i jaką rolę odgrywa w higienie jamy ustnej?
Wśród produktów stomatologicznych dedykowanych zastosowaniom domowym znajdziemy wiele preparatów o specyficznych właściwościach i przeznaczeniu. Pasty do zębów z hydroksyapatytempłyny do płukania ust z hydroksyapatytem są ich doskonałym przykładem. Takie preparaty dedykowane są zarówno dorosłym, jak i dzieciom, zwłaszcza osobom, które nie chcą lub nie powinny stosować klasycznych środków z fluorem, osobom z nadwrażliwością zębów oraz tym, którym zależy na skutecznej odbudowie uszkodzonego szkliwa zębów.


Co to jest hydroksyapatyt?

To minerał z grupy fosforanów wapniowych, który w sposób naturalny występuje w przyrodzie. Jest on obecny również w naszych organizmach. Co więcej, to właśnie hydroksyapatyt odpowiada za powstawanie naszych kości i zębów oraz za ich odporność na przeciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Bez tego minerału prawidłowe funkcjonowanie naszego układu kostnego byłoby po prostu niemożliwe. Ze względu na specyficzne właściwości hydroksyapatytu coraz częściej jest on wykorzystywany w medycynie, między innymi w transplantologii, medycynie estetycznej oraz stomatologii.


Kiedy i po jakie preparaty z hydroksyapatytem warto sięgać?

Stosowanie takich preparatów stomatologicznych polecane jest m.in. w przypadku nadwrażliwości na fluor. Gdy nie możemy lub nie chcemy stosować past do zębów z fluorem, z powodzeniem możemy zastąpić je środkami z hydroksyapatytem. Takie pasty mają podobne właściwości, wzmacniają i odbudowują szkliwo zębów, a przy okazji są bezpieczne dla dzieci. Przykładem może być pasta do zębów dla dzieci Splat Juicy Ice Cream 35 ml. To produkt z nanohydroksyapatytem wapnia, który wbudowuje się w dość słabe szkliwo dziecięcych zębów i je wzmacnia. Wypełnia również drobne pęknięcia i bruzdy, dzięki czemu zęby stają się mniej wrażliwe na działanie czynników drażniących. Podobne właściwości ma regenerująca i wzmacniająca szkliwo zębów pasta BioRepair Intensive Night Repair 75 ml. To produkt dedykowany osobom dorosłym, który pomaga wypełnić niewielkie ubytki w szkliwie zębów, tym samym zmniejszając ich nadwrażliwość. Uzupełnieniem dla past mogą być płyny do płukania ust z hydroksyapatytem, takie jak VITIS Anticaries 500 ml. To środek przeciw próchnicy i erozji szkliwa zębów.

Jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnych preparatów stomatologicznych z fluorem, wypróbuj sprzyjające regeneracji szkliwa pasty do zębów i płyny do płukania ust z hydroksyapatytem. Tego typu środki powinny pomóc również osobom z problemem nadwrażliwości zębów. Minerał wypełni mikro ubytki w zębinie, dzięki czemu nieprzyjemne doznania pojawiające się podczas picia zimnych czy ciepłych napojów powinny ustąpić.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2165 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-05
Proszek Biochem bardzo mnie pomaga na problemy z dziąsłami, jestem zadowolona z tego zakupu i stosuję go 2 razy dziennie. Pozdrawiam
2024-04-28
ok
pixel