
Zadbaj o siebie i bliskich w czasach pandemii!
Pozbądź się aż 99,99% bakterii i wirusów
Płyn Hand Desinfeksjon to preparat na bazie alkoholu do dezynfekcji rąk po uprzednim umyciu. Pomimo dużej zawartości alkoholu do 75% jest delikatny dla skóry i nie wysusza nadmiernie rąk. Płyn do dezynfekcji rąk jest delikatny i nie zawiera żadnych barwników.
Duża litrowa butelka wystarczy na dłuższy czas. Zalecamy przelanie płynu do mniejszych buteleczek. Dzięki temu można mieć płyn zawsze pod ręką. Przyda się w pracy, w samochodzie czy w torebce na zakupach. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się, gdy nie będziemy mieli dostępu do ciepłej wody i mydła. Płyn możemy przechowywać nawet dwa lata także z pewnością zdążymy go zużyć.
Płyn należy stosować po umyciu rąk ciepłą wodą i mydłem. Niewielką ilość, około 5ml, nanosimy na ręce. Następnie należy dokładnie rozprowadzić preparat dezynfekujący po całych dłoniach. Szczególną uwagę zwracajmy na palce i przestrzenie między palcami. Potem odczekajmy, aż płyn wyschnie-ulotni się. Nie należy spłukiwać dłoni wodą czy wycierać w ręcznik, gdyż mogą być siedliskiem bakterii i wirusów.
Za każdym razem gdy to jest konieczne. Szczególnie gdy nie możesz umyć rąk mydłem. Stosuj płyn wirusobójczy w miejscach publicznych gdzie jest dużo ludzi, po skorzystaniu z komunikacji miejskiej czy wizycie w sklepie. Warto także zdezynfekować dłonie po powrocie do domu.
Niestety płyny do dezynfekcji rąk mogą wysuszać dłonie. Dzieje się tak ponieważ ich głównym składnikiem jest alkohol Część płynów bakteriobójczych ma w składzie substancje pielęgnujące, które zapobiegają wysuszaniu się naskórka. Najczęściej stosowany jest pantenol, gliceryna, ekstrakt z liści aloesu lub betaina.
Nie do końca. Żel antybakteryjny i płyn do dezynfekcji rąk różnią się składem i konsystencją. Żele antybakteryjne są gęstsze i bardziej lepkie. W ich składzie bardzo często znajdziemy składniki ograniczające wysuszanie dłoni jak pantenol czy gliceryna. Płyny do dezynfekcji rąk to to płyn ;) roztwór wody z alkoholem (często ma większe stężenie niż żel antybakteryjny). Płyn ma silniejsze działanie bakteriobójcze i przeciwwirusowe. Niestety bardziej też wysuszają skórę dłoni Najczęściej są stosowane w szpitalach, przychodniach czy centrach handlowych.
Powinien zawierać substancje o udowodnionym działaniu antybakteryjnym, w odpowiednim stężeniu. Najczęściej w płyn i żelach dezynfekujących stosuje się alkohol (etanol lub alkohol izopropylowy) w stężeniu 60-85%. Taka zawartość alkoholu zapewnia skuteczne działanie, a jednocześnie jest ono bezpieczne dla naszej skóry. Środki dezynfekujące na bazie alkoholu działają szybko i są najczęściej dobrze tolerowane przez skórę.
Środki antybakteryjne takie jak płyn do rąk z alkoholem możemy stosować praktycznie zawsze. Dezynfekcja dłoni skutecznie niszczy znajdujące się na nich wirusy i bakterie. Jest idealna gdy nie możemy umyć rąk pod wodą z mydłem. Dzięki częstemu stosowaniu płynów antybakteryjnych chronimy nie tylko siebie, ale i otoczenie. Zmniejszamy ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii.
Bakteriobójcze płyny do rąk należy stosować:
Zmniejszyć ryzyko zakażenia można poprzez stosowanie środków ochrony osobistej. Do takich środków służą właśnie płyny do dezynfekcji rąk, maseczki ochronne na twarz czy rękawiczki jednorazowe.
Przy stosowaniu płynów do dezynfekcji należy pamiętać, aby wcześniej umyć ręce ciepłą wodą z mydłem ( czas mycia co najmniej 30 sekund-samo ochlapanie dłoni nic nie da ;)). Dopiero później dezynfekujemy ręce.
Ręce należy myć zawsze po powrocie do domu. Niezależnie czy byliśmy tylko wyrzucić śmiecie czy wracamy ze sklepu lub przychodni. Do maksimum ograniczmy dotykanie twarzy (okolic ust, oczu i uszu), szczególnie gdy jesteśmy poza domem. Stosuj płyn bakteriobójczy i wirusobójczy jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej lub robiłeś zakupy w sklepie lub tankowałeś paliwo.
Dodatkową ochronę zapewni również maseczka na twarz. Nawet jak będziesz mieć brudne ręce, to pomimo odruchu dotykania twarzy, będziesz mieć już jakąś ochronę. Maseczka będzie nieodzowna gdy kichasz lub kaszlesz. W przypadku objawów infekcji górnych dróg oddechowych należy nosić maskę ochroną i dezynfekować ręce po każdym dotknięciu okolic twarzy. Podczas kichania czy kaszlu zasłaniaj usta i nos. Najlepiej do tego służy jednorazowa chusteczka (którą od razu po użyciu wyrzuć do kosza) lub wewnętrzna strona łokcia. Unikaj bliskiego kontaktu z osobami mającymi jakiekolwiek objawy choroby. Zachowaj również bezpieczny odstęp między drugą osobą, przynajmniej 2 metry.
Substancje czynne: etanol nr CAS 64-17-5 zaw.: 60-80g/100g Quaternary ammonium compounds, benzyl-C12-16-alkyldimethyl, chlorides/
czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C12-16-alkilodimetylowe, chlorki (C12-C16)) CAS 68424-85-1 zaw.: 0,9g/100g
odczyn kwaśny PH 6,5
Produkt biobójczy
UWAGA!