Darmowa dostawa od 400,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ranking irygatorów do zębów 2023

2023-01-15
Ranking irygatorów do zębów 2023

Nie ulega wątpliwości, że irygator do zębów warto kupić i używać. Pytanie tylko, jaki rodzaj urządzenia najlepiej wybrać - irygator stacjonarny, czy może bezprzewodowy? Na to, jak również na inne pytania związane z wyborem odpowiedniego modelu postaram się odpowiedzieć w niniejszym rankingu irygatorów na rok 2023.

Ten tekst zawiera moją wiedzę z 11 lat w branży. Sceptycznie podchodzę do wszelkiej maści rankingów. Zdaję sobie jednak sprawę, że dla niektórych są one podstawowym źródłem wiedzy przy wyborze irygatora. Postaram się, aby przygotowany przeze mnie ranking irygatorów 2023 był jak najbardziej bezstronny i pozwolił Ci wybrać najlepszy irygator. Jeżeli jednak nie chcesz czytać rankingu, skontaktuj się ze mną a udzielę Ci fachowych porad, które ułatwią Ci wybór.

Zakładam, że już wiesz, co to jest ta wodna wykałaczka i jedynie szukasz informacji, który irygator warto kupić. Odpowiedź nie jest taka prosta, a każdy ranking irygatorów do zębów ma pewne założenia. Prawie każdy z nich nie jest pisany dla Ciebie. Tutaj odsyłam na koniec tekstu, dlaczego i dla kogo jest stworzony. W kolejnym akapicie dowiesz się, jaki irygator warto kupić. 

Spis treści:

  1. Najchętniej kupowane irygatory do zębów 2023
  2. Ranking irygatorów 2023 – pozostałe modele
  3. Wskazówki jak kupić dobry irygator do zębów?
  4. Czy mogę używać irygatora do zębów?
  5. Ranking irygatorów do zębów – jaki irygator wybrać?
  6. Irygator stacjonarny vs przenośny
  7. Irygator dla całej rodziny czy tylko dla jednej osoby?
  8. Jaki irygator do ciasnych przestrzeni międzyzębowych?
  9. Który irygator przy aparacie ortodontycznym?
  10. Ile kosztuje dobry irygator do zębów?
  11. Jakiej marki irygator dentystyczny kupić?
  12. Irygator - gdzie kupić?
  13. Jak dbać o irygator i czym go czyścić?
  14. Irygatory do zębów ranking 2023 - sens tworzenia zestawień
  15. Jaki irygator do zębów w 2023 roku?

 

Najchętniej kupowane irygatory do zębów 2023

Poniżej lista najchętniej kupowanych irygatorów do zębów w naszym sklepie. Warto zaznajomić się z ich najważniejszymi cechami, plusami i wadami. Mój ranking irygatorów 2023 zawiera irygatory stacjonarne i bezprzewodowe, w różnych zakresach cenowych. Zapoznaj się z najczęściej kupowanymi irygatorami.

  1. Aquapick AQ-300 - do 400 zł
  2. Panasonic EW 1211 - około 200 zł
  3. Waterpik WP 100 - około 350 zł
  4. Waterpik WP 660 - około 450 zł
  5. cała reszta

Miejsce 1 - Aquapick AQ-300 - irygator stacjonarny

Nie dziwi mnie tak wysoka pozycja irygatora Aquapick AQ 300. Jest to urządzenie stacjonarne o bardzo wysokich parametrach. Irygatory, które są podłączone do sieci zawsze mają stałe parametry niezależne od mocy akumulatorów. Z tego też powodu irygatory stacjonarne są najczęściej wybierane przez klientów. Ten model zapewnia maksymalne ciśnienie aż 6,9 Bar. Nawet jeżeli nie zawsze używamy najwyższego ciśnienia, to zapas mocy jest istotny. Podobnie, jak płynna regulacja ciśnienia. Przydaje się ona zwłaszcza na samym początku używania irygatora do zębów. Wtedy to musimy stopniowo przyzwyczajać dziąsła i zęby do irygacji, zaczynając od najniższego ciśnienia. Z czasem sukcesywnie je zwiększamy. Trzecią istotną cechą irygatora do zębów Aquapick jest 1800 pulsacji wody na minutę. Ranking irygatorów 2023 obejmuje modele, które mają o 100 pulsacji więcej, jednakże nie jest to odczuwalna różnica. Tak szybka pulsacja powoduje szybki przepływ wody i skuteczniejsze ciśnienie niż inne, słabsze irygatory.

Aquapick idealnie sprawdza się przy większej liczbie osób. W zestawie dostajemy bowiem 4 różnokolorowe końcówki wraz z uchwytami. W ten sposób cała rodzina może używać irygatora a każdy będzie miał swoją własną końcówkę. Dysze są prostej klasycznej konstrukcji z otworem o małej średnicy. Gwarantuje to niezawodność i precyzyjny strumień, który zdecydowanie dokładniej oczyszcza przestrzenie miedzyzebowe. W rodzinie irygatorów Aquapick jest jeszcze model AQ-350 w dwóch kolorach. Jednakże nie cieszy się on już taką popularnością.

Zalety irygatora Aquapick:

  • maksymalne ciśnienie 6,9 Bar
  • płynna regulacja ciśnienia
  • 1800 pulsacji wody na minutę
  • 4 kolorowe końcówki
  • długie przewody (elektryczny i doprowadzający wodę do rączki)
  • giętki wężyk doprowadzający wodę do rączki

Wady:

  • roczna gwarancja producenta
  • brak różnych rodzajów dysz

Miejsce 2 - Panasonic EW 1211 - irygator bezprzewodowy

Choć ten model ma już swoje lata, charakteryzuje go bardzo dobry stosunek parametrów do ceny. Irygator Panasonic EW 1211 to przyrząd przenośny, nie jest on jednak super mobilny. Uznałbym go raczej za irygator mobilny w łazience. To za sprawą działania z maksymalnym ciśnieniem przez 15 minut. Wystarczy to co prawda na jakieś 4 do 5 użyć, jednakże o podróży kilkudniowej bez ładowarki można zapomnieć. Z drugiej strony biorąc nawet irygatory, które według producenta mogą działać i 7 dni to i tak bym na wszelki wypadek brał ładowarkę ze sobą. Czyli kwestią mobilności nie odbiega od innych urządzeń, przy czym jest zdecydowanie tańszy.

Dzięki "mobilności w łazience" jest to idealne urządzenie, gdy nie mamy miejsca na irygator stacjonarny przy umywalce lub brak jest w zasięgu gniazdka sieciowego. Mankamentem są 3 tryby pracy / stopnie ciśnienia. Szału też nie ma przy 1400 pulsacji wody na minutę. Niestety czuć przez to pojedyncze wystrzały. Ostatnim mankamentem jest akumulator. Każdy irygator przenośny podane parametry techniczne np. ciśnienie 5,9 Bar osiąga jedynie przy pełnym naładowaniu akumulatora. Wraz ze spadkiem poziomu naładowania baterii spada też ciśnienie i liczba pulsacji wody.

Mimo pewnych ograniczeń i słabości, irygator Panasonic EW 1211 nadrabia swym mobilnym charakterem. Możliwość transportu oraz szybkość uruchomienia urządzenia są dużymi zaletami. Pytanie tylko czy przewyższa to wspomniane wady.

Zalety Panasonic EW 1211:

  • irygator przenośny
  • cena
  • gwarancja 2 lata door to door
  • ładowarka z możliwością zawieszenia na ścianie

Wady:

  • ciśnienie
  • liczba pulsacji
  • czas pracy akumulatora
  • dane techniczne zależne od stopnia naładowania akumulatora
  • 2 stopnie regulacji ciśnienia (niskie, wysokie)

Miejsce 3 - Waterpik WP-100 - irygator stacjonarny

Choć dostępne są już nowsze modele Waterpika, WP-100 nadal ma bardzo dobre opinie. Tani irygator stacjonarny o przyzwoitym ciśnieniu 6,2 Bar. Do tego dostajemy ponad 10 stopni regulacji ciśnienia. O tym, że jest to już starsza konstrukcja, może świadczyć niska liczba 1400 pulsacji wody na minutę. Niemniej w zestawie mamy 7 przeróżnych końcówek. Dodatkowo w pokrywce jest poręczny schowek na dysze. Świetny irygator, ale ma jedną wadę użytkową. Niestety wężyk doprowadzający wodę jest wykonany z twardej gumy. Z czasem parcieje, a że jest wygięty pod bardzo dużym kontem lubi pękać. Niestety gwarancja tego nie obejmuje a zakup nowej rączki to koszt 100 zł.

Zalety Waterpik WP 100:

  • 7 różnych końcówek
  • stosunkowo niska cena

Wady:

  • tylko 2 końcówki klasyczne
  • wężyk doprowadzający wodę

Miejsce 4 - Waterpik WP-660 - irygator stacjonarny

Jest to irygator o dobrych opiniach. Wysokie ciśnienie, ale bardzo mała liczba pulsacji wody. Dwa tryby pracy nie przemawiają do mojej wyobraźni. Dodatkowo wysoka cena w porównaniu do irygatora Aquapick AQ-300 czy nawet do modelu WP-100. Warto tutaj wspomnieć, że dostajemy ten sam materiał wężyka co w modelu WP-100.

Ranking irygatorów 2023 – pozostałe modele

Panasonic EW 1611

Teoretycznie ze względu na cenę i dane techniczne powinien to być często kupowany irygator. Jednak chyba klienci, jak i ja nie przepadają za wynalazkami. Mamy tutaj bowiem technologię ultradźwiękową wytwarzającą mikrobąbelki - podobno. Jak dla mnie irygator to prosta myjka ciśnieniowa do zębów. Z tego też względu sceptycznie podchodzę to tego modelu.

Panasonic EW 1411 i Panasonic EW 1511

Kolejne wersje modelu EW 1211. Wraz z ceną polepszają nam się właściwości urządzenia. Dochodzi kolejny tryb pracy i wydłuża się czas pracy na akumulatorze. Nie są to jednak zmiany uzasadniające wyższą cenę.

SEYSSO Oxygen Travel - bezprzewodowy irygator do zębów

Pierwszy wybór, jeżeli irygator ma być mobilny i lepszy od EW 1211. Dodatkowo mamy 3 końcówki zestawie. Samo urządzenie jest stosunkowo lekkie w porównaniu do konkurencji. Niemniej tutaj już jesteśmy w okolicy cen irygatorów stacjonarnych i takie bym sugerował wybierać. Chyba, że urządzenie musi koniecznie być przenośne i zajmować mało miejsca.

Aquapick AQ-350

Na koniec zostawiłem irygator Aquapick AQ-350. Jest to udoskonalona wersja AQ300. Występuje w dwóch kolorach. Ma wyższą cenę ;) i niesamowitą ilość 2400 pulsacji wody na minutę. Według mnie różnicy pomiędzy 1900 a 2400 pulsacji wody nie czuć. Nie jest to jedyny powód, dla którego nie przepadam za tym urządzeniem. Jego udoskonalenie polega na pozbyciu się manualnego włącznika na rzecz automatycznego. Mianowicie podniesienie rączki uruchamia urządzenie. Jedyna opcja zatrzymania wody jest na rączce. Klasycznie jest tak, że urządzenie jest podłączone do sieci, dyszę wkładamy do buzi i dopiero wtedy uruchamiamy urzadzenie. Tak ja robię i dużej koncentracji wymagało ode mnie używanie AQ-350. Istniała bowiem szansa, że zapomnę się i nie przestawię włącznika na rączce i woda mi opryska całą łazienkę. Na szczęście w trakcie testów tak się nie stało. Niemniej przez to irygator nie przypadł mi do gustu.

Wskazówki jak kupić dobry irygator do zębów?

Niestety dobry irygator trochę kosztuje i należy odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie czy warto kupić irygator do zębów? Odpowiedź na nie spowoduje, że łatwiej nam będzie zainwestować około 200-400 zł w higienę jamy ustnej. Biorąc pod uwagę, że większość z nas nie nitkuje to odpowiedź brzmi "tak". Nitkowanie zębów, jak i używanie irygatora ma służyć lepszej higienie. Głównie chodzi o pozbycie się płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych. Irygator do zębów ma jednak kilka przewag nad nitką dentystyczną i szczoteczką elektryczną czy soniczną. Dociera bowiem do miejsc, gdzie nitka i szczotka nie dają rady. W tych miejscach gromadzą się resztki jedzenia. Nie usuwane zwiększają ryzyko próchnicy i powodują brzydki zapach z ust. Irygator do ust dociera również poniżej linii dziąseł i dodatkowo je masuje. Takie czyszczenie i stymulacja zmniejszają możliwość pojawienia się stanów zapalnych lub chorób dziąseł. Nie jest to jednak urządzenie idealne. Z doświadczenia przyznam, że po irygacji szybkie nitkowanie np. czarną nicią Woom Carbon pokaże nieusunięty biofilm. Jest go oczywiście znacznie mniej niż gdybyśmy nie irygowali zębów, ale nadal się pojawia.

Irygator nie zastąpi nici. Nić dentystyczna nie zastąpi irygatora.

Taki niuans wraz z ceną nie powinien nas jednak zniechęcić. Korzyści z używania irygatora są duże. Przenosimy bowiem higienę jamy ustnej na nowy wyższy poziom. Dodatkowo nie musimy się tak męczyć, jak przy nitkowaniu. Dla osób z aparatem ortodontycznym jest to wybawienie. Jednoznacznie mogę stwierdzić, że warto używać irygatora.

Czy mogę używać irygatora do zębów?

Nie tyle możesz, co musisz. Powinny być to urządzenia tak samo popularne co szczoteczki elektryczne czy soniczne. Nie ma przeciwwskazań do używania irygatora dentystycznego. Jeżeli mamy problemy np. z dziąsłami to irygator pomoże w ich wyleczeniu.

Ranking irygatorów do zębów – jaki irygator wybrać?

Skoro już wiemy, że należy używać irygatora dentystycznego to pytanie, jaki irygator kupić? Odpowiedź dla mnie jest prosta, choć niektórzy próbują tworzyć listę pytań i problemów, na które trzeba odpowiedzieć i się zastanowić. Na bazie tego należy podjąć decyzję o zakupie irygatora. Trochę strata czasu, ale aby to zrozumieć, prześledźmy te pytania.

Irygator stacjonarny vs przenośny

Z założenia irygator stacjonarny:

  • będzie posiadał większe ciśnienie robocze
  • będzie posiadał większą liczbę pulsacji wody na minutę
  • będzie posiadał większą możliwość regulacji ciśnienia
  • będzie posiadał zawsze takie same parametry

Co do ostatniego punktu wyjaśnienie. Chodzi o to, że irygator stacjonarny jest podłączony do sieci elektrycznej. Irygator przenośny bazuje na mocy akumulatora. Dane techniczne, jakie są podane na opakowaniu to dane, gdy bateria irygatora przenośnego jest w 100% naładowana. Czyli co najwyżej przy pierwszym użyciu. Im mniej mocy w akumulatorze tym mniejsze ciśnienie i mniejsza liczba pulsacji wody.

Z powyższego wynika, że irygator stacjonarny będzie pod względem danych technicznych lepszy. Są jednak względy użytkowe i one powodują, że irygator przenośny będzie dobrym wyborem.

Irygator mobilny jest mniejszy (zbiornik w rękojeści) i dzięki temu nadaje się do podróży. Jednakże nie każdy irygator podróżny jest naprawdę mobilny. Przecież irygator stacjonarny też można zabrać ze sobą w podróż :D

Przez mobilność rozumiem tutaj długi czas pracy na akumulatorze. U mnie wyjazdy wakacyjne najczęściej trwają 10-14 dni. Przyznam, że ciężko znaleźć irygator, aby przy jednej osobie tyle wytrzymał a co dopiero przy dwóch. Czyli ładowarka będzie najczęściej niezbędna. Plusem będą jedynie mniejsze gabaryty. Czyli jeżeli wyjazdy są powyżej 10 dni, to pojemność akumulatora nie ma znaczenia. Krótsze wyjazdy wymagają już mniejszej ilości bagażu i tutaj bym patrzył na gabaryty.

Niezależnie od tego i tak irygator mobilny będzie dla pacjentów podróżujących non stop. Przy wyjazdach wakacyjnych albo sobie odpuścić irygację, albo kupić coś taniego na podróż a w domu mieć porządny sprzęt stacjonarny.

Inną kwestią jest brak miejsca w łazience przy umywalce na irygator do zębów w wersji stacjonarnej. Tutaj faktycznie rozwiązaniem jest irygator przenośny. Do takich należy polecany przeze mnie Panasonic EW 1211. Jego mankamentem (jedynym) jest 15 minut pracy na pełnej mocy. Jednakże w łazience gdzie i tak jest on na ładowarce, to nie ma znaczenia. Podnosimy z ładowarki, przechodzimy do umywalki, irygujemy i odkładamy na miejsce. W ten sposób ma on ciągle pełną moc ;)

Irygator dla całej rodziny czy tylko dla jednej osoby?

Irygatory stacjonarne lepiej sprawdzą się dla rodziny niż irygatory przenośne. Przewagę daje stałe zasilanie (brak wyczerpującego się akumulatora). Druga kwestia dotyczy większej możliwości regulacji ciśnienia. W irygatorach stacjonarnych jest to często płynne przejście. W urządzeniach mobilnych mamy do 5 stopni. W przypadku irygatora dla rodziny istotnej jest to, aby można było ustawić niskie cienienie dla dzieci a wysokie dla dorosłych. Zresztą im większy zakres regulacji ciśnienia, tym zawsze lepiej. Ilość końcówek, jaka jest w zestawie, nie ma znaczenia. Zawsze można dokupić dysze i często są one z kolorowymi pierścieniami.

Irygator Sonicare Philips nie ma w ogóle możliwości regulacji ciśnienia. Służy do czyszczenia jedynie przestrzeni międzyzębowych.

Jaki irygator przy paradontozie lub problemach z dziąsłami?

Odpowiedź brzmi: jakikolwiek! Stomatolodzy zalecają irygowanie zębów przy chorobach dziąseł. Dzięki lepszej higienie znikają stany zapalne powodowane przez dużą ilość bakterii. Stymulowane w trakcie irygacji dziąsła stają się lepiej ukrwione i silniejsze. Spowalniamy proces paradontozy a efekty widoczne są bardzo szybko.

Wybór irygatora jest tutaj sprawą drugorzędną. Można jedynie polemizować tutaj na temat dysz wymiennych. Czy lepsza jest klasyczna, czy stricte do irygacji pod dziąsłowej itp. Ten temat opiszę w późniejszym pytaniu, ale już zaznaczę, że dobra klasyczna końcówka irygatora w zupełności wystarczy.

Jaki irygator do ciasnych przestrzeni międzyzębowych?

"Mam ciasne przestrzenie między zębowe i nie wiem jaki irygator wybrać". To częste pytanie, jakie pojawia się wśród moich klientów. Istnieje bowiem obawa, że irygator nie da rady z ciasno ułożonymi zębami.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy irygator da sobie radę w mniejszym lub większym stopniu ;) Problemem jest ciśnienie i skupienie strumienia wody. Irygatory z większym zapasem mocy oraz precyzyjnym strumieniem wybaczą więcej błędów użytkownika. Łatwiej jest wtedy uzyskać pożądany efekt. Wartość ciśnienia łatwo porównać wśród irygatorów do zębów.

Strumień zależy już od średnicy dyszy na wylocie. Nikt tego niestety nie podaje. Porównać mogą ją jedynie użytkownicy, eksperci ... i ja :D

Do ciasnych przestrzeni miedzyzebowych idealnie sprawdzi się wcześniej wspomniany Airfloss Sonicare. Dla mnie jest to jedyne zastosowanie tego urządzenia.

Który irygator przy aparacie ortodontycznym?

Najlepiej wybrać mocniejszy model. Większe ciśnienie = lepsza skuteczność. W innych rankingach irygatorów doczytacie, że należy wybierać te ze specjalnymi dyszami do aparatów ortodontycznych. Są to dysze z włosiem, które ma pomagać w czyszczeniu zamków i łuków. Jest to ciekawa opcja, ale moi klienci i tak przechodzili na klasyczne dysze. Stwierdzali, że włosie spowalnia wystrzał wody i nie działa do końca to, tak jak powinno. Dodatkowo taka dysza musi być wymieniana co 3 miesiące a klasyczna dużo rzadziej. Ciężko mi się nie zgodzić z taką logiką, tym bardziej że sam uważam irygatory za myjki ciśnieniowe do zębów. Tutaj powinniśmy czyścić jedynie strumieniem wody. Czyszczenie mechaniczne zostawmy szczoteczkom elektrycznym. Nie dorabiajmy do tego jakiejś filozofii.

Klasyczna dysza irygatora to plastikowa rurka. Czyszczona odpowiednimi środkami jest prawie niezniszczalna i może nam służyć bardzo długo. Ważne, aby nie powstała tam żadna cywilizacja :D

Ile kosztuje dobry irygator do zębów?

Z pewnością nie warto kupować irygatora na allegro za 50 zł. Tutaj chodzi o trwałość urządzenia, jego serwis i dostępność zamiennych dysz. Jak już coś kupować to porządne i na lata... Irygatory z dobrą opinią zaczynają się w okolicy 180-200 zł, choć na rynek wchodzą nowe marki. Oferują one często sprzęt podobnej klasy, ale troszkę taniej. Ja sceptycznie podchodzę zawsze do takich marek. Bywało tak, że w pogoni za nowościami wprowadziłem do sklepu jakiś sprzęt. Niestety po kilku miesiącach był on wycofany lub zastąpiony czymś jeszcze nowszym. Końcówek do starego modelu już nie było. Potem trzeba było świecić oczami przed klientami. Dodatkowo dochodzi kwestia awaryjności i serwisu. Oczywiście kupując irygator za 100 zł z Lidla mamy gwarancje i ten sklep się z tego wywiązuje. Niemniej z jakiegoś powodu te irygatory do zębów kosztują tylko tyle. Szybkie przejrzenie internetu wskaże przyczynę - ciśnienie 2,6 bara. Na stronie Lidla tej informacji nie ma :/ jest tylko ilość pulsacji,w którą powątpiewam, bo irygatory stacjonarne takich wartości nie mają.

Irygatory stacjonarne kosztują więcej niż te mobilne. Ich cena zaczyna się od około 320 zł. W okolicach 400 zł znajdziemy już najmocniejsze modele irygatorów Aquapick i irygatorów Waterpik. Zawsze porównujmy zakres ciśnienia, maksymalne ciśnienie, ilość pulsacji.

Jakiej marki irygator dentystyczny kupić?

Najlepiej renomowanej, która funkcjonuje już co najmniej kilka lat na rynku, jest w kilku sklepach specjalistycznych i ma serwis w Polsce. Większość firm posiada jeden serwis w Polsce, do którego należy wysłać sprzęt w razie awarii. Nieliczni jak np: Panasonic oferuje gwarancję w systemie door to door. Zdecydowanie ułatwia to realizację reklamacji z tytułu gwarancji.

Czy renomowana marka irygatorów to ta, która posiada dużo opinii? Nieprawda. Bardziej dla mnie liczy się, jak długo jest na rynku. Niemniej przed zakupem irygatora do zębów należy poznać opinie o nim. Szczególnie te negatywne. Opinie pozytywne... nie są miarodajne tym bardziej, gdy pojawia się ich kilkadziesiąt w ciągu dwóch dni :/

Podobnie, gdy dana marka występuje w różnego rodzaju rankingach irygatorów 2023. Opieranie swojej decyzji zakupowej na rankingu 10 najlepszych irygatorach nie ma sensu. Kto kupuje 5 a co gorsza 10 irygator z listy rankingowej? Co do samych zestawień wrócimy później.

To, gdzie jest irygator produkowany, nie powinno mieć znaczenia. Większość jest robiona w Chinach, czasem Tajwanie. Pewnym wyjątkiem jest Koreańska marka Aquapick.

Renoma marki Waterpik

Na tle wszystkich producentów wyróżnia się marka Waterpik. Jest to firma, która w latach 60. XX wieku stworzyła irygator dentystyczny. Mają ich największą gamę i są najbardziej rozpoznawalni. Co nie znaczy, że są najtańsi ;) Ich irygatory dentystyczne są bardzo popularne.

Irygator - gdzie kupić?

Irygatory dentystyczne są już na tyle popularnym sprzętem z kategorii małe AGD, że można je kupić praktycznie wszędzie. Markety elektroniczne z AGD, serwisy aukcyjne, sklepy specjalistyczne to niektóre miejsca, gdzie kupimy irygator. Jednakże to właśnie sklepy, które znają się na sprzęcie i najlepiej doradzą odpowiednie urządzenie. Często tez mają najlepsze ceny na dany sprzęt. Posiadają również modele niedostępne w marketach. Zachęcam do zakupu irygatora w sklepach stomatologicznych.

Jak dbać o irygator i czym go czyścić?

Irygator pracuje w środowisku wilgotnym. Sprzyja to odkładaniu się kamienia, powstawaniu pleśni i grzybów. Stojąca woda w irygatorze czy zbiorniku to idealne miejsce do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów. Należy zatem bezwzględnie dbać o czystość irygatora.

W zależności od wody raz na miesiąc lub częściej należy odkamieniać irygator. Można to robić domowymi sposobami, używając do tego octu lub kwasku cytrynowego. Najważniejsz aby nie zostawić irygatora z octem na całą noc. Są to najtańsze metody wyczyszczenia irygatora. Najlepsze jest jednak wykorzystanie do czyszczenia specjalnej chemii w postaci proszku. Na rynku są dwa produkty dedykowane do irygatorów. Starszy i bardziej znany Redesept oraz o najnowszej formule z aktywnym tlenem Dr Bauer. W obu przypadkach sposób użycia jest taki sam.

  1. Do irygatora wlewamy ciepłą wodę (około 200 ml).
  2. Wsypujemy miarkę proszku i mieszamy w celu rozpuszczenia.
  3. Uruchamiamy na chwilę urzadzenie aby mieszanina przeszła przez całe urządzenie.
  4. Końcówki klasyczne wrzucamy do zbiornika.
  5. Po około 30 minutach wylewamy mieszaninę ze zbiornika.
  6. Przez urządzenie przepuszczamy jakieś 3 zbiorniki ciepłej wody w celu wypłukania chemii.

Przy mniejszych zbiornikach (irygatory przenośne) używamy połowy miarki.

Irygatory do zębów ranking 2023 - sens tworzenia zestawień

Tak jak już pisałem na Instagramie firmowym. Nikt nie kupi 5 czy dziesiąte urządzenie z zestawienia. Wychodzi ono na słabe. Sens ma stworzenie rankingu w stylu 3 najlepsze irygatory stacjonarne lub 3 najlepsze irygatory przenośne. Rodzaje irygatorów trzeba oddzielać. W rankingu irygatorów bezprzewodowych znaczenie będą miały walory użytkowe i pojemność akumulatora. W rankingu irygatorów stacjonarnych najważniejsze będą dane techniczne. Niemniej nadal nie do końca to jest najlepszy ranking irygatorów.

Ranking irygatorów 2023 ma sens tylko w celach marketingowych i SEO. Z jednej strony chodzi o tekst, który dobrze się pozycjonuje i zawiera odpowiednie frazy kluczowe ;) Druga kwestia to zwrócenie uwagi na irygatory na sprzedaży, których nam zależy. Ranking ogólny możemy bowiem kreować w dowolny sposób. Nawet irygator Oral B Oxyjet na 3 miejscu się obroni. Co z tego, że sam autor tekstu zauważa, że to urządzenie ma ciśnienie 3,8 bara. Po co taki irygator na podium? Innym przykładem jest skądinąd irygator bezprzewodowy Seysso Oxygen Travel. W jednym tekstów ranking irygatorów 2021 jest ona na pierwszym miejscu. Faktycznie urządzenie mocne z pojemnym akumulatorem. Niemniej urządzenia przenośne nie dorówna irygatorom stacjonarnym pod względem danych technicznych. Czyżby wygrały jakieś względy użytkowe? Nie :D

Nie ma zatem dobrego rankingu irygatorów do zębów 2023 i kolejne lata. Klient powinien mieć świadomość, że zawsze chodzi o namówienie go do zakupu konkretnego irygatora. Ja namawiam do Aquapicka i Panasonica, bo są to sprzęty według mnie najlepsze w konkretnych kategoriach.

Aquapick AQ 300 to urządzenie stacjonarne posiadające jedne z najwyższych parametrów technicznych i to od wielu lat. Mało jest reklamacji - szczególnie od wprowadzenia wersji szarej. Wężyk doprowadzający wodę do rączki nie pęka. 4 końcówki klasyczne w zestawie. Jak dla mnie wygrywa, jeżeli chodzi o ranking danych technicznych, ranking niezawodności i ranking opłacalności.

Panasonic EW 1211 - urządzenie bezprzewodowe. Poniżej 200 zł dostajemy bardzo dobre ciśnienie, 2 końcówki w zestawie i gwarancje D2D. Ma słaby akumulator, ale i tak na dłuższe wyjazdy byśmy brali ładowarkę ze sobą. Jak dla mnie wygrywa w rankingu opłacalności a o to chodzi klientowi.

Mam nadzieję, że mój ranking irygatorów dentystycznych 2023 wam się spodobał. Jeżeli doceniacie to co dla Was tworzymy to zapraszam na nasz kanał na nasz Instagram i kanał na Youtube.

Jaki irygator do zębów w 2023 roku?

Z irygatorów stacjonarnych polecam irygator Aquapick AQ-300. W przypadku irygatorów przenośnych sugerowałbym kupić Panasonic EW 1211.

Jeżeli Ci się podoba tak szybka odpowiedź na pytanie, który irygator należy kupić, to zapraszam do koszyka i zakupów. Osoby, które chcą zgłębić temat jeszcze bardziej, zapraszam do kontaktu. Z pewnością dobierzemy coś odpowiedniego.

 

Autor: mgr Marcin Bola

Odpowiedzialny za niemal każdy aspekt sklepu stomatologicznego DomowyStomatolog. Swoje zainteresowania przekształcił w jeden z największych sklepów w branży. Od ponad 10 lat pomaga klientom w doborze szczoteczek elektrycznych, irygatorów i past do zębów. Autor recenzji i poradników dotyczących artykułów do higieny jamy ustnej. Jego artykuły cechuje bezpośrednie i nieszablonowe podejście do tematu.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2129 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-24
Szybka dostawa dobrego towaru. Polecam.
2024-03-04
Szybka, bezpieczna.
pixel